Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин охарактеризував ситуацію з безпекою в країні як "найбільш нестабільну в світі", підкресливши можливість "тривалої конфронтації з найбільш запеклими ворогами". Відповідні коментарі він зробив під час свого візиту на підприємство та дослідницьку лабораторію, що займаються виробництвом ядерних матеріалів, повідомляє Bloomberg, посилаючись на Центральне корейське інформаційне агентство (KCNA).
Кім наголосив на потребі зміцнення ядерного потенціалу, стверджуючи, що тільки так можна захистити країну: "Потрібно постійно укріплювати ядерний щит, здатний стратегічно протистояти не лише різноманітним загрозам, але й новим потенційним викликам безпеці".
Ці заяви прозвучали лише кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп висловив готовність відновити діалог з Кім Чен Ином. У Вашингтоні підкреслюють, що їхня політика щодо Північної Кореї залишилася без змін. "Трамп знову прагне до повної денуклеаризації Північної Кореї, як і під час свого першого терміну", – зазначив речник Ради національної безпеки США Брайан Хьюз, передає Yonhap News.
Під час свого президентства Трамп мав особисті зустрічі з Кім Чен Ином у спробах укласти угоду про денуклеаризацію, проте ці переговори не досягли успіху. Лідер КНДР під час минулорічного виступу зазначив, що переговори з Вашингтоном підтвердили "незмінну" ворожість США до Північної Кореї, згідно з інформацією державних ЗМІ КНДР.
KCNA також повідомила, що під час свого візиту на завод Кім Чен Ин ознайомився з основними процесами виробництва озброєння і дізнався про плани Інституту ядерної зброї на поточний рік.
Старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Дов Закхайм вважає, що рішення президента США Джо Байдена надати Україні дозвіл на використання західних ракет проти території Росії може свідчити про те, що наприкінці свого терміну він вирішив більше не стримувати себе через страх перед російською ядерною загрозою, яка так і не стала реальністю.
Наприкінці періоду холодної війни провідні країни світу досягли згоди, що скорочення ядерного арсеналу зробить планету більш безпечною. Однак ця епоха вже стала минулим, як зазначає The Wall Street Journal.