Оборонні справи Харківщини: комітет Ради з національної безпеки наголосив на «бойовому імунітеті» солдатів.

Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки відреагував на звинувачення, що стосуються представників командування у зв'язку з ситуацією на Харківщині – відповідна заява була опублікована 24 січня. Комітет розглянув дану ситуацію на засіданні в п’ятницю і підкреслив, що заяви та дії, які можуть скомпрометувати Збройні сили, «несуть загрозу єдності нашого народу та здатності держави до оборони».

Народні депутати також нагадали, що в березні 2022 року вони ініціювали зміни до законодавства, які встановлюють бойовий імунітет під час воєнного стану.

Комітет зазначив, що бойовий імунітет є правовим механізмом, який усуває кримінальну відповідальність і надає можливість для обґрунтованого звільнення військовослужбовців (у тому числі представників командування) від кримінальної відповідальності за дії, вчинені в умовах воєнного стану, в першу чергу, під час відсічі агресії Російської Федерації.

В свою чергу, комітет заявив:

«Ми будемо продовжувати слідкувати за ситуацією щодо кримінально-правового переслідування військовослужбовців Збройних Сил України та інших представників сил безпеки й оборони», – додають депутати.

Члени комітету планують заслухати інформацію від «профільних органів» на наступному засіданні.

20 січня були затримані екскомандувач оперативно-тактичного управління «Харків» Юрій Галушкін, екскомбриг ТрО Артур Горбенко, а також колишній командир 415-го батальйону 23-ї ОМБр Ілля Лапін за звинуваченням у ненаданні належного захисту Харківщини під час наступу противника в травні 2024 року.

Слідчі стверджують, що вони не підготували оборону прикордонних районів Харківщини та втратили контроль над боєм під час повторного наступу російських військ на обласний центр.

21 січня суд обрав для Галушкіна запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 5 мільйонів гривень. 22 січня адвокат Михайло Величко повідомив про внесення застави за бригадного генерала Галушкіна, але ввечері того ж дня ДБР оголосило про «нові факти у справі про прорив кордону на Харківщині», після чого Галушкін був затриманий знову.

Сам генерал у своєму зверненні, яке розповсюдив його адвокат, зазначив, що командири не несуть відповідальності за брак військових і зброї.

22 січня Печерський районний суд Києва постановив помістити колишнього командира 125-ї бригади ТрО Артура Горбенка під арешт з можливістю внесення застави у 25 мільйонів гривень. Раніше, 21 січня, за тією ж справою суд також ухвалив рішення щодо полковника Іллі Лапіна.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.