Спеціальний представник Трампа навряд чи досягне мирної угоди стосовно України, стверджує WSJ

Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному представнику з України генерал-лейтенанту Кіту Келлогу завершити конфлікт між Україною та Росією за сто днів. Проте, більшість експертів не вірять, що це можливо – особливо росіяни. Як зазначає The Wall Street Journal, роль Келлога у переговорах є скоріше "перших кроків", які Трамп планує контролювати самостійно. Хоча Келлог буде консультувати Трампа щодо переговорного процесу, видання відзначає, що Трамп може не потребувати його порад. Джон Болтон, колишній радник Білого дому з національної безпеки, розповідав, що чув, як Трамп каже, що йому подобається Келлог, оскільки той "ніколи не висловлює своєї думки без запиту".

Водночас, колишні колеги відзначають, що військовий досвід Келлога може бути корисним для Трампа під час ухвалення рішень щодо надання або зупинки допомоги Україні. Проте Келлог не має дипломатичного досвіду, і, за словами експертів, "якщо його робота в Білому домі про щось свідчить, він навряд чи братиме участь у справжніх переговорах з Росією".

"Трамп цінує його компанію і вважає його відданим, але він ніколи не мав суттєвого впливу на політику. Келлог навряд чи запропонує щось нове, що не відповідатиме позиції Трампа", – зазначив один з колишніх співробітників Ради національної безпеки.

Болтон висловлює побоювання, що на майбутніх переговорах Трамп може змусити Київ йти на незворотні поступки для Москви, адже, за його словами, "Путін знає, як діяти в ситуації з Трампом", і Келлог навряд чи зможе протистояти цьому впливу.

"Він буде просто виконувати те, що вирішить Трамп. Можливо, він і протестуватиме, але Трамп вибрав Келлога не за його незалежну думку", – підкреслив Болтон.

Колишні колеги Келлога стверджують, що його призначення пов’язане з його мирним планом, у якому йдеться про необхідність відкласти вступ України до НАТО та зняти деякі санкції з Росії в обмін на мирну угоду. Тим часом, російські медіа та кремлівські чиновники негативно оцінили як Келлога, так і його пропозиції.

Сет Джонс, політолог і експерт з оборонних питань у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, відзначив, що присутність Келлога в команді Трампа може надати значення рішенням Білого дому щодо України. Проте, на його думку, особисті атаки Кремля на Келлога та його план не обіцяють нічого хорошого для переговорного процесу.

"Переговори ще навіть не почалися, а вже почалися атаки на ключового американця, який бере участь у цьому", – відзначив він. "Це не допомагає переговорам або навіть припиненню вогню".

Раніше Трамп заявив, що у разі відмови Путіна сісти за стіл переговорів стосовно України, США, найімовірніше, запровадять нові санкції проти Росії. Трамп також анонсував наміри зустрітися з Путіним, підготовка до якої вже триває, і зазначив, що має намір завершити війну в Україні "якомога швидше".

Водночас колишній спецпредставник Державного департаменту США з України Курт Волкер вважає, що Путін не погодиться на вимогу Трампа припинити війну. За його словами, після цього команда Трампа зрозуміє, що повинна продемонструвати силу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.