Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок різко розкритикувала свій уряд за нерішучість у питанні допомоги Україні, підкресливши зростаючі розбіжності серед основних політичних партій на фоні виборчої кампанії. У інтерв’ю виданню Politico вона зазначила: «Німеччина наразі не сприймається як провідна сила в миротворчій політиці Європи, і, чесно кажучи, це мене дуже турбує». За її словами, навіть в умовах виборчої активності деякі політики більше зосереджені на національних інтересах або на швидкому здобутті голосів на виборах, ніж на реальній відповідальності за підтримання миру і свободи в Європейському просторі.
Бербок, яка активно виступала за прийняття пакету допомоги Україні у розмірі 3 млрд євро, висловила занепокоєння щодо втрати довіри європейських партнерів до німецького уряду. «Ця довіра не повинна бути підірвана ваганням, які змушують інші країни сумніватись у підтримці з боку Німеччини», – додала вона.
Крім того, Бербок розкритикувала попередні уряди Німеччини, зазначаючи, що вони, на її думку, недооцінювали загрози з боку Кремля. Зокрема, вона засудила Християнсько-демократичний союз (ХДС) під керівництвом колишньої канцлерки Ангели Меркель і Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) за реалізацію проекту суперечливого газопроводу «Північний потік-2» між Німеччиною та Росією.
За інформацією видання Der Spiegel, Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус запропонували виділити ще три мільярди євро для термінової військової допомоги Україні, проте ініціатива наразі блокується адміністрацією канцлера Олафа Шольца. Пісторіус запевнив, що «ніякої блокади немає», і що в міністерстві оборони вже підготовлено новий пакет допомоги для України, хоча внутрішній процес узгодження в уряді ще триває.
Газета Süddeutsche Zeitung отримала документи, згідно з якими серед запланованої допомоги Україні є три системи протиповітряної оборони Iris-T SLS/SLM, керовані ракети для цих систем, три системи ППО Skyranger, 30 тисяч артилерійських боєприпасів, 20 броньованих автомобілів, 10 гаубиць та 50 мільйонів євро для закупівлі безпілотників.
Відповідно до матеріалів видання, адміністрація канцлера вважає, що допомога Україні в даний момент реалізується згідно з планом. Київ також має можливість самостійно купувати зброю з пакета допомоги на загальну суму 50 мільярдів євро, яку раніше надали західні партнери. Обговорення наступних пакетів допомоги заплановано для уряду Німеччини, який буде сформовано після виборів 23 лютого.
Нагадаємо, що в грудні минулого року премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв про загальну суму допомоги Німеччини Україні в розмірі 37 мільярдів євро, що є найбільшим внеском серед усіх європейських країн.