У Трампа розробляють дві тактики впливу на Росію для досягнення миру з Україною, – Bloomberg

Команда новообраного президента Дональда Трампа працює над розробкою глибокої стратегії санкцій проти Росії, з метою примусити її до мирних переговорів з Україною в найближчому майбутньому. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела, які мають інформацію щодо ситуації.

Згідно з отриманими даними, існують два основні підходи до санкцій. Перший сценарій спрямований на деяке зниження напруги, якщо завершення війни в Україні стане очевидним. У такому разі Сполучені Штати можуть розглянути можливість послаблення санкцій стосовно російського нафтового сектору. Другий підхід, навпаки, передбачає посилення тиску на Росію через жорсткіші санкції, щоб змусити її підписати мирну угоду.

За словами представників, ці плани ще на початкових етапах, і остаточні рішення залежать від нового президента. Крім того, як зазначає Bloomberg, команда Трампа зіштовхнеться з тією ж проблемою, що і адміністрація Байдена: як посилити тиск на Росію, уникаючи серйозних коливань на світовому ринку нафти та зберігаючи статус долара як глобальної резервної валюти.

Згідно з інформацією Bloomberg, перший тест, який виявить наміри команди Трампа, відбудеться в середини березня, коли завершиться дія так званої "загальної ліцензії", що надає деякі винятки із санкцій. Якщо новий уряд вирішить скасувати ці винятки, це може суттєво посилити тиск на Кремль.

Джерела зазначають, що більш агресивна політика Росії може змусити Трампа вжити додаткових санкцій проти торгівлі нафтою, які також можуть торкнутися великих компаній з Китаю та Індії. Ще один можливий варіант — введення жорсткіших обмежень на танкери, що транспортують російську нафту через данські та турецькі морські проходи.

Менш жорсткий сценарій може полягати у підвищенні "стелі" дозволеної ціни на російську нафту вище теперішніх 60 доларів за барель.

Як повідомлялося раніше, десятки нафтових танкерів тіньового флоту зафіксовані в різних точках океану, в тому числі поблизу берегів Китаю та Росії. Це сталося через новий пакет санкцій США, запроваджений 10 січня, через який подальша співпраця з цими танкерами стала проблемною.

Також повідомлялося, що США недавно впровадили широкомасштабні санкції проти Росії та Китаю. Новий санкційний пакет за своїм масштабом нагадує удари по російському нафтовому експорту, які мали місце на минулому тижні, але тепер під ударом опинилася також російська оборонна промисловість.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.