Британія і Франція розглядають можливість направлення миротворців в Україну, – The Telegraph

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон обговорюють можливість направлення британських і французьких військових до України в рамках миротворчої місії, яка може бути реалізована після потенційної домовленості про припинення війни, як повідомляє видання The Telegraph з посиланням на свої джерела. Президент Франції підтримує цю ініціативу і вже мав відповідні розмови з українським президентом Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Представники офісів у Лондоні і Парижі не заперечують, що ця тема була обговорена під час зустрічі в Чекерсі минулого тижня, однак деталі цього обговорення залишаються під грифом таємності.

Експерт в британському уряді зазначив:

"Існують питання стосовно того, що ми можемо та що прагнемо підтримувати, а також загальні ризики, пов'язані із безпекою цих військ та можливими ескалаціями".

Ця ініціатива з'явилася на фоні обговорень європейських лідерів щодо підтримки України в умовах тиску з боку Дональда Трампа, який закликає до мирної угоди між Києвом і Москвою.

У Вашингтоні, Лондоні та Парижі розглядаються різні варіанти. Однією з можливостей є розміщення західних військ вздовж кордону між Україною та Росією для створення демілітаризованої буферної зони.

Президент Франції зазначив, що європейські країни мають відігравати важливу роль у цьому процесі. Під час розмови з Володимиром Зеленським він підкреслив: "Ми домовилися про тісну співпрацю з ключовими партнерами для досягнення миру та створення ефективних гарантій безпеки".

Проте, у Великій Британії поки що немає остаточного рішення. Британські чиновники попереджають: "Ми трохи випереджаємо події. Ми ще не на цьому етапі".

Будь-яке розгортання військ може викликати рішучу реакцію з боку Росії та збільшити навантаження на оборонний бюджет Великої Британії. Це також може сприйматися як ескалація конфлікту, чого намагаються уникати країни НАТО.

Як раніше повідомлялося, Конституція України дозволяє приймати рішення щодо направлення іноземних військових формувань на територію країни з метою виконання миротворчих функцій. Народний депутат Федір Веніславський пояснив, в яких випадках їх можна допускати.

Депутат Бундестагу Родеріх Кізеветтер з Християнсько-демократичного союзу вважає, що Німеччина має втрутитися в ситуацію в Україні у належний час "з добре підготовленими військами".

Більшість німецького населення підтримують ідею миротворчої місії в Україні. 56% опитаних висловлюються за розгортання міжнародної миротворчої місії в Україні за умови припинення вогню, 19% виступають проти, а 25% ще не визначились з цього питання.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.