В адміністрації США вважають, що великомасштабні санкції, введені Вашингтоном проти Росії, є більш ефективними для досягнення політичних цілей, ніж визнання РФ державою-спонсором тероризму. "Ми не вважаємо це (визнання Росії спонсором тероризму) найоптимальнішим методом для досягнення існуючих політичних цілей в контексті Росії", – підкреслив на брифінгу представник Державного департаменту США Метью Міллер.
Він також зазначив, що чинні санкції, включаючи ті, що були запроваджені в останні тижні, мають суттєві наслідки. У цьому контексті Міллер згадав інформацію від ЗМІ про те, що наразі російські танкери не можуть вивантажити свою нафту, зокрема, зупиняючись біля китайських берегів.
Представник Держдепартаменту також акцентував на тому, що визнання Росії спонсором тероризму обмежить функціонування міжнародних гуманітарних організацій та викличе інші негативні наслідки, які можуть зменшити їхню здатність діяти в регіоні.
Нагадаємо, що 4 липня 2023 року парламентська асамблея визнала Росію спонсором тероризму. Це формулювання вперше з’явилося в офіційному документі міжнародної організації – підсумковій декларації, ухваленій у Ванкувері.
Станом на липень, 11 країн та міжнародних організацій визнали Росію державою-спонсором тероризму, серед яких: ПАРЄ, Парламентська асамблея НАТО, Європейський парламент, Литва, Україна, Латвія, Естонія, Чехія, Нідерланди, Польща та Словаччина.
У червні 2024 року в Сенаті США обговорювався варіант визнання Росії державою-спонсором тероризму через підписання угоди про партнерство з Північною Кореєю та поглиблення військової співпраці. Однак таке рішення поки що не ухвалено.
Нещодавно в Білому домі заявили, що президент Джо Байден вирішив вилучити Кубу зі списку держав-спонсорів тероризму.