Ізраїль та ХАМАС досягли угоди про припинення конфлікту в Газі

Ізраїль та ХАМАС уклали угоду про припинення вогню в секторі Газа. Про це повідомляє Reuters, зазначаючи, що офіційне оголошення очікується в найближчі години. Угода, за інформацією видання, передбачає початковий шеститижневий етап, протягом якого буде поступово виведено війська ЦАХАЛу з центрального району Гази, а також повернуто переміщених палестинців на північ.

Станом на 21:12, угода про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС набуде чинності 19 січня, про що повідомив прем'єр-міністр Катару Мухаммед Аль-Тані на прес-конференції. Він додав, що досягнення цієї угоди стало можливим завдяки зусиллям Катару, Єгипту та США, і висловив сподівання, що це буде "остання глава в історії війни".

Армія оборони Ізраїлю оголосила, що операцію з повернення заручників називатимуть "Крила свободи", про що свідчить інформація від пресслужби ЦАХАЛу в соцмережі Х.

Дональд Трамп підтвердив, що ХАМАС та Ізраїль досягли домовленості про звільнення заручників на Близькому Сході: "Невдовзі вони будуть звільнені. Дякую!" — написав політик.

Згідно з угодою, планується щоденне відвантаження 600 вантажівок з гуманітарною допомогою, 50 з яких постачатимуть пальне, а 300 направляться до північної частини сектора Газа. ХАМАС зобов'язався звільнити 33 ізраїльтян, включно з жінками, дітьми та чоловіками старшими 50 років. Спочатку будуть звільнені заручники, які не досягли 19 років, а потім чоловіки старші 50 років.

Ізраїль у відповідь звільнить 30 палестинських в'язнів за кожного викраденого та 50 за кожну жінку-солдата. Ізраїль також звільнить усіх палестинських жінок і дітей віком до 19 років, які були арештовані після 7 жовтня.

Кількість палестинців, які будуть звільнені, залежатиме від чисельності викрадених, які підлягають звільненню, і може становити від 990 до 1650 осіб, включно з чоловіками, жінками та дітьми.

Живі заручники будуть звільнені першими, тоді як організація Катару та ООН забезпечить повернення тіл загиблих. Раніше повідомлялося, що влада Катару призупинила посередництво в переговорах щодо мирної угоди між Ізраїлем і ХАМАС через відмову сторін обговорювати. США також чинили тиск на Катар, вимагаючи закриття представництва ХАМАС у країні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.