У Європейському Союзі розробляють нові санкції проти Росії: деталі від Reuters

Європейський Союз готує новий, 16-й пакет санкцій щодо Росії. У рамках цього пакету Європейська комісія планує запровадити заборону на імпорт російського первинного алюмінію. Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на дипломатичні джерела в ЄС. Очікується, що новий санкційний пакет країни ЄС погодять у лютому – напередодні третьої річниці початку широкомасштабної війни Росії проти України.

За словами джерел, наприкінці минулого року 10 країн ЄС виступили з пропозицією щодо введення нових санкцій стосовно торгівлі з Росією, включаючи обмеження на алюміній. Наразі блок, до якого входять 27 держав, вже заборонив українським імпортерам ввезення алюмінієвих виробів, таких як дріт, труби та фольга, які складають менше 15% загального імпорту цього металу в ЄС. Алюміній, легший за сталь, вважається найкращим варіантом для виготовлення деталей електромобілів.

Варто зазначити, що у 2024 році США та Великобританія запровадили заборону на імпорт металів, вироблених у Росії. Проте ЄС тоді не пішов на аналогічні кроки через опозицію деяких країн-членів блоку.

Після оголошення новини про санкції ціна на еталонний алюміній на Лондонській біржі металів (LME) досягла максимального рівня за місяць – $2602 за тонну, але згодом знизилася на 0,1% до $2576,50 за тонну.

Згідно з даними Trade Data Monitor, імпорт російського первинного алюмінію до Європейського Союзу протягом останніх двох років зменшився. З січня по жовтень 2023 року він становив близько 6% від загального обсягу 2,2 мільйона тонн, тоді як у 2022 році частка російського алюмінію становила 11%, а у 2021 році – 19%.

Експерти зазначають, що компанії з ЄС та США можуть почати активніше шукати альтернативні постачання з Близького Сходу, зокрема з Об'єднаних Арабських Еміратів і Бахрейну. За інформацією Міжнародного інституту алюмінію, у 2024 році цей регіон забезпечив близько 9% світових поставок алюмінію.

10 січня 2025 року США ввели великі санкції проти Росії, які охоплюють понад 400 фізичних і юридичних осіб в енергетичному секторі РФ, що фінансують російську військову машину. Того ж часу Великобританія оголосила про нові санкції, спрямовані проти російських нафтових компаній, зокрема "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.