Зустріч, що відновлює віру – Зеленський про діалоги з Келлогом

Президент України Володимир Зеленський охарактеризував переговори зі спеціальним посланцем США з питань України та Росії Кітом Келлогом як «зустріч, що відновлює надію». У своєму відеозверненні він зазначив: «Сьогодні ми провели багато міжнародних консультацій. Говорячи про генерала Келлогга – це зустріч, яка відновлює надію, і нам потрібні потужні угоди з Америкою, угоди, які справді будуть ефективними. Я дав розпорядження працювати швидко та виважено. Економіка й безпека завжди мають йти разом, тому деталі угод мають вирішальне значення: чіткіші формулювання приводять до кращих результатів».

Зеленський також акцентував увагу на обговоренні теми фронту, необхідності звільнення всіх полонених, яких утримує Росія, а також на важливості надійної системи гарантій безпеки для того, щоб «війна не повернулася» і щоб «росіяни не зламували життя».

«Мир необхідний всім: Україні, Європі, Америці, всьому світові», – підкреслив президент.

20 лютого Зеленський провів у Києві зустріч з Кітом Келлогом. Спочатку планувалася пресконференція, але вона була скасована.

Ця зустріч відбулася на фоні напруження між Трампом і Зеленським, які нещодавно обмінялися різкою критикою. Трамп назвав Зеленського «диктатором» і висловив припущення, що саме він розпочав війну з Росією, що викликало занепокоєння в Україні та Європі, а також негативні реакції деяких впливових американських республіканців.

Трамп у своїй найсуворішій критиці Зеленського відреагував на звинувачення, що Трамп живе «в дезінформаційному просторі», який йде з Росії, і що США нібито допомагають Росії «вийти з багаторічної ізоляції», ведучи переговори на високому рівні в Ер-Ріяді 18 лютого.

Зеленський також відхилив пропозицію, згідно з якою США отримали б доступ до рідкісноземельних мінералів вартістю 500 мільярдів доларів в обмін на військову та фінансову допомогу Києву у захисті від російської агресії. Він підкреслив, що допомога Сполучених Штатів під час війни була набагато меншою за цю оцінку і що американська пропозиція не передбачала конкретних гарантій безпеки.

Британське видання The Telegraph опублікувало деталі угоди щодо корисних копалин, запропонованої США Україні, заявивши, що умови цієї угоди нагадують ті, які зазвичай накладаються на держави-агресори, що зазнали поразки у війні. Згідно з інформацією видання, угода охоплює «економічну вартість, пов'язану з ресурсами України», включаючи «мінеральні ресурси, нафту та газ, порти, іншу інфраструктуру за домовленістю».

The Telegraph відзначає, що президент Зеленський, який сам ініціював залучення США до розробки родовищ в Україні, ймовірно, не очікував, що зіткнеться з умовами, гіршими, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину і Японію після їхньої поразки у війні 1945 року, або гіршими, ніж репарації, накладені на Німеччину після Першої світової війни.

Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання», адже Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто передачі ресурсів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.