США очікують на звіт російського перемовника Кирила Дмитрієва президенту РФ Володимиру Путіну перед тим, як обидві сторони перейдуть до наступних етапів переговорів, повідомляє агенція Bloomberg з посиланням на інформовану особу. Журналісти зазначають, що американські чиновники стають дедалі більше розчарованими повільністю Москви у веденні переговорів. Те, що минулого тижня видавалося затвердженням часткового перемир'я в Чорному морі, швидко розвіялося після того, як російські чиновники вказали, що це питання залежить від послаблення санкцій. Ця заява суперечить формулюванням США, в яких було вказано умови угоди.
Спеціальний представник США Стів Віткофф та російський представник Дмитрієв зустрілися в середу і четвер у Вашингтоні, через кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп висловив розчарування Володимиром Путіним через брак прогресу у перемовинах щодо мирного врегулювання війни в Україні.
Після зустрічі Дмитрієв прокоментував: «Стів був дійсно зосереджений на пошуку рішень. Я вважаю, що існує розуміння, як ми можемо просуватися до остаточної угоди, і ми мали багато обговорень в цьому напрямку».
Після перемовин з американською стороною в Ер-Ріяді Кремль 25 березня оголосив, що угода щодо забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі нібито набирає чинності тільки після зняття ряду санкцій з Росії, зокрема, санкцій щодо державного банку «Россільгоспбанк» та організацій, пов'язаних з міжнародною торгівлею продуктами харчування та добривами. Bloomberg 28 березня повідомив, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновлення підключення «Россільгоспбанку» до міжнародної платіжної системи SWIFT як умову для реалізації Чорноморського перемир'я, що має слугувати тестом, щоб з'ясувати, чи готові Сполучені Штати виконати вимоги Росії та підштовхнути європейських партнерів до послаблення санкцій. В Європі вважають, що ще зарано для зняття обмежень щодо РФ.
11 березня представникам США вдалося отримати від України згоду на 30-денне перемир’я. Путін цю пропозицію не відхилив, але висунув свої умови.
Крім того, Україна і Росія звинувачують одна одну в порушенні умов часткового припинення вогню, зокрема в атаках на енергетичні об'єкти один одного.