ЗМІ: Київ не готовий ухвалити угоду по корисним копалинам через наявність «складних питань» у проєкті.

Президент України Володимир Зеленський не готовий підтримати угоду щодо корисних копалин, оскільки в Україні вважають, що проєкт угоди має «численні проблемні аспекти», про що повідомляє Sky News, посилаючись на українське джерело. Дональд Трамп стверджує, що угода близька до затвердження, проте джерело, обізнане у переговорах, розповіло Sky News, що президент України не готовий підписати документ. «Угода ще не підготовлена до підписання, існує ряд проблемних питань, і у своєму нинішньому вигляді президент не може її ухвалити. Сьогодні проєкти не відображають партнерства, а містять лише односторонні зобов’язання зі сторони України», – повідомляє Sky News.

Раніше агентство Reuters з посиланням на свої джерела відзначило, що американські переговорники, які підвищують тиск на Київ щодо доступу до стратегічно важливих корисних копалин України, порушили питання про ймовірні обмеження доступу країни до системи супутникового Інтернету Starlink від Ілона Маска.

Під час зустрічі українського президента з представником США з питань України Кітом Келлогом Україні повідомили, що їй загрожує неминуче припинення обслуговування, якщо не буде підписано угоду щодо корисних копалин, розповідають джерела. Офіційно ця інформація не підтверджена ані Києвом, ані Вашингтоном.

21 лютого Зеленський заявив про розробку угоди між Сполученими Штатами та Україною, не уточнивши, про що йдеться. За його словами, це угода, яка може посилити відносини між країнами. Він висловив сподівання на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив упевненість у тому, що Зеленський незабаром підпише угоду з США щодо корисних копалин.

Водночас повідомлялося, що попередня пропозиція Вашингтона передбачала надання Сполученим Штатам доступу до рідкісноземельних елементів вартістю 500 мільярдів доларів в обмін на американську військову та фінансову підтримку для захисту Києва від повномасштабної агресії Росії.

Зеленський зазначив, що допомога США в умовах війни на сьогоднішній день суттєво менша за цю суму і що пропозиція не містить конкретних гарантій безпеки.

Британське видання The Telegraph опублікувало подробиці угоди, запропонованої США Україні, зауваживши, що умови документа нагадують ті, які зазвичай накладаються на держави-агресори, що програли війну. Згідно з інформацією видання, угода охоплює «економічну цінність ресурсів України», включаючи «мінеральні ресурси, нафту і газ, порти та іншу інфраструктуру (за домовленістю)».

The Telegraph також підкреслює, що президент Зеленський, який сам запропонував ідею залучення США до розробки українських родовищ, ймовірно, не очікував, що запропоновані умови виявляться гіршими, ніж фінансові санкції проти Німеччини та Японії після їх поразки у Другій світовій війні, або ж гіршими за репарації, накладені на Німеччину після Першої світової війни.

Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні аспекти». Він акцентував, що Україні потрібні гарантії безпеки, а не просте надання ресурсів.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що адміністрація Трампа не відмовилася від наміру укласти угоду з Україною щодо корисних копалин і розглядає можливість підписання «спрощеного» варіанту угоди, в якому не йдеться про конкретні цифри, а лише зазначаються наміри з боку учасників співпрацювати.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.