Зеленський здобув довіру на 20% більше українців у порівнянні з тими, хто йому не довіряє – результати опитування КМІС

Понад половини (57%) українських громадян висловлюють довіру до президента Володимира Зеленського, тоді як 37% респондентів не підтримують його, за даними опитування, проведеного на початку лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Соціологи зазначають, що «рівень довіри трохи зріс у порівнянні з останнім опитуванням у грудні 2024 року, коли 52% українців довіряли президенту, а 39% – ні, що давало баланс довіри-недовіри на рівні +13%».

«Президент Зеленський має досить високий рівень довіри в суспільстві (для демократичного суспільства це значний успіх!) і, відповідно, зберігає свою легітимність. Якщо деякі міжнародні партнери переживають за легітимність президента у контексті можливої мирної угоди і вважають доцільним наполягати на проведенні виборів, то з думкою самих українців проблем не існує. Нинішній президент і його уряд мають повне право вести складні переговори, а вибори можуть відбутися лише після завершення війни та отримання надійних гарантій безпеки для України», – зазначив, коментуючи результати опитування, виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Опитування охопило 1000 респондентів на території, контрольованій українським урядом, з 4 до 9 лютого 2025 року.

18 лютого президент США Дональд Трамп висловив свою думку щодо необхідності проведення виборів в Україні, підкресливши, що це викликано «об’єктивною ситуацією». «У цій ситуації, де в Україні постійно триває воєнний стан, і популярність лідера цієї країни знизилася до 4%. Міста зруйновані, вони нагадують згарища… Я вважаю, що якщо сідати за стіл, то український народ пора вирішувати, що вибори не проводилися тривалий час. Ці слова не лунають від Росії до України, це об’єктивна ситуація», – сказав він під час зустрічі з журналістами у Мар-а-Лаго.

Трамп не уточнив, на основі яких даних він зробив свої висновки щодо рейтингу Зеленського.

За останніми соціологічними дослідженнями, рейтинг Зеленського суттєво вищий, ніж зазначав Трамп.

На минулому тижні під час міжнародної конференції в Мюнхені Зеленський зазначив, що «готовий до розмов про вибори в Україні», проте він також зауважив, що українці «абсолютно не бажають виборів – бояться, що ми втратимо режим воєнного стану, якщо вибори відбудуться, солдати повернуться додому, і Путін окупує всю територію».

Володимир Зеленський обіймає посаду президента з весни 2019 року, а Верховна Рада України була обрана на дострокових виборах у липні 2019 року. Згідно з законодавством, термін повноважень президента та парламенту складає 5 років.

Проте вибори не можуть відбуватися під час воєнного стану, запровадженого на початку російської агресії проти України, який триває до нині.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.