Президент України Володимир Зеленський відреагував на рішення РНБО щодо введення санкцій проти свого попередника, Петра Порошенка. Він підкреслив, що це не єдине і не останнє рішення такого типу. «У нас війна, люди виводять мільярди гривень. Це триває з 2014-2015 років. Виведення коштів, торгівля вугіллям з сепаратистами. Я просто вражений, що раніше фінансовий моніторинг не виявляв цього. Що було до мене – важко сказати. Але зараз ми маємо дані про мільярди, і деякі особи, такі як Медведчук та Порошенко, є частинами цього випадку. Я не хочу когось звинувачувати, це справа суду», – зазначив він у відповідь на запитання журналістів.
Зеленський також акцентував, що санкції не є гарантією ув’язнення, адже йдеться про обмеження у використанні грошей, здобутих таким чином. Він додав, що не всі деталі може розголосити. «Коли ця інформація буде опублікована, люди, я думаю, будуть шоковані, як під час війни використовуються кошти, нібито для підтримки армії, а насправді вони йдуть на користь партійним учасникам. Мова йде про мільярди», – зауважив президент.
Він також зазначив, що «якщо вони повернуть ці мільярди, ми їх віддамо армії – я піднімлю санкції», підкресливши, що мета влади не полягає в ізоляції когось.
12 лютого у ЗМІ з’явилися відомості про санкції РНБО щодо Порошенка, який підтвердив їх введення у своєму зверненні. «РНБО ухвалила антиконституційне, політично вмотивоване рішення накласти санкції на мене як на лідера опозиції, з абсолютно незаконними обмеженнями», – зазначив він.
20 грудня 2021 року ДБР повідомило, що Порошенку пред’явлено підозру у державній зраді та сприянні терористичним організаціям через схему постачання вугілля з окупованих територій Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень. Він заперечив звинувачення, вважаючи їх перетворенням «червоних ліній».
Західні дипломатичні представництва швидко відреагували на підозри проти Порошенка, закликавши українську владу утриматися від політичних переслідувань опозиції.
У січні 2022 року Печерський суд Києва розглядав питання обрання запобіжного заходу у цій справі. Прокуратура вимагала арешт із можливістю внесення застави в розмірі 1 мільярда гривень, але суд залишив Порошенка на волі під особисте зобов’язання.
Станом на 2025 рік остаточні рішення у цих справах ще не були ухвалені.