Президент України Володимир Зеленський прокоментував нещодавню заяву колишнього президента США Дональда Трампа, який охарактеризував його як «диктатора без виборів». «Не можу назвати ці слова компліментами. Я розумію, що таке можливо, але чому дивуватися? Ображатися на слово 'диктатор' може лише той, хто ним є. Але нічого, будемо якось співіснувати зі Сполученими Штатами. Диктаторами точно не станемо. Мені це просто не цікаво. Я законно обраний президент – мене підтримали 73% виборців», – зазначив Зеленський.
Він також підкреслив, що після завершення воєнного стану в Україні відбудуться вибори. Зеленський підкреслив, що не має наміру залишатися президентом на десятиліття, проте запевнив, що «не дозволить Путіну контролювати українські території». «Слова проходять, можливо, колись скажуть про мене щось позитивне. Для мене важливо, що про мене думають українці. І думаю, для Трампа важливо знати, що про нього думають американці, особливо зараз», – додав він.
Раніше Трамп охарактеризував Зеленського як «диктатора без виборів», побоюючись за майбутнє України, якщо президент не діятиме швидко. Його слова були опубліковані 19 лютого на платформі Truth Social. Термін повноважень Зеленського закінчується у травні 2024 року після виборів, які мають відбутися в березні, проте Путін заявив, що не вестиме переговори з Зеленським, оскільки той не матиме достатньо повноважень для підписання мирної угоди.
Конституція України забороняє проведення виборів під час воєнного стану, запровадженого внаслідок російського вторгнення в лютому 2022 року. Трамп заявив, що не Росія вимагає виборів в Україні, а це «об'єктивна ситуація», оскільки виборів не відбувалося тривалий час.
За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на початку лютого, понад половини українців (57%) довіряють Зеленському, тоді як 37% не довіряють йому.
Зеленський також повідомив про фінансову допомогу від США. Станом на 19 лютого, Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги та 31,5 мільярдів доларів у вигляді прямої фінансової підтримки. «Потрібно ретельно проаналізувати допомогу, адже у нас різкі розбіжності в цифрах. Війна для нас обійшлася в 320 мільярдів доларів: 120 мільярдів – це наші податки, а решта – допомога з США та ЄС», – підкреслив президент.
18 лютого в Ер-Ріяді відбулася зустріч делегацій США та Росії, яка тривала близько чотирьох з половиною годин, під час якої обидві сторони очолили керівники зовнішньополітичних відомств. Зеленський зазначив, що ці переговори мали на меті «вивести Путіна з ізоляції» та могли змінити геополітичну ситуацію, що, у свою чергу, вплине на безпеку України. «Сполучені Штати допомогли Путіну вилізти з ізоляції, і росіяни цьому раді», – резюмував Зеленський, додавши, що вчорашні події могли свідчити про спробу представити Росію в ролі жертви.