Зеленський у пʼятницю поспілкувався телефоном з керівниками девʼяти держав – ОП

Президент України Володимир Зеленський 21 лютого провів телефонні переговори з главами держав, зокрема з президентами Польщі, Чехії, Кот-дʼІвуару, канцлером Німеччини, а також прем'єр-міністрами Хорватії, Швеції, Словенії, Ірландії та Люксембургу, як повідомили в Офісі президента. Під час цих бесід Зеленський подякував лідерам за підтримку та поділився інформацією про свій діалог з міжнародними партнерами.

Зокрема, він висловив вдячність прем'єр-міністру Хорватії Андрею Пленковичу за надання нового пакета військової допомоги. У розмові з президентом Чехії Петром Павелом основними темами стали формування аргументованих позицій та продовження чеської ініціативи щодо постачання снарядів.

При спілкуванні з президентом Польщі Анджеєм Дудою Зеленський розповів про розвиток співпраці з американською стороною, підкресливши важливість спільної підтримки та єдності з боку США задля досягнення стабільного миру.

З прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент обговорив питання військової допомоги та створення спільного бачення безпекових гарантій. Двосторонні зв’язки стали темою розмови з прем'єр-міністром Словенії Робертом Голобом, де також йшлося про шляхи завершення війни.

В обговоренні із канцлером Німеччини Олафом Шольцом акцент ставився на позиції завершення конфлікту та забезпечення надійних гарантій безпеки, а також на спільному шляху до справедливого миру і ролі європейських країн у переговорах.

З прем'єр-міністром Ірландії Мікхолом Мартіном президент говорив про конкретні кроки для завершення війни, а також про продовження фінансової підтримки та захист українських громадян.

Президент України також обговорив з президентом Кот-дʼІвуару Алассаном Драманом Уаттарою розвиток двосторонніх відносин, у тому числі збільшення товарообігу та питання справедливого завершення воєнних дій. Лідер країни обговорив спільні дії з прем'єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом щодо закінчення війни та подякував за тривалу підтримку Люксембурга в військовій, фінансовій та гуманітарній сферах.

Ці переговори відбуваються на фоні зростання напруги між Трампом і Зеленським, які нещодавно обмінялися гострою критикою. Трамп охарактеризував Зеленського як "диктатора" і звинуватив його у початку війни з Росією, що викликало занепокоєння в Україні та Європі, а також отримало негативну реакцію від деяких республіканців у США.

З критикою Трампа до Зеленського знову звернулися після висловлювань українського президента про дезінформацію з РФ і американських спроб нормалізації відносин з Росією. 21 лютого Трамп знову розкритикував Зеленського, стверджуючи, що у нього "не залишилося козирів" для переговорів, додавши, що не вважає участь Зеленського в переговорах конструктивною.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.