Зеленський прокоментував оцінку своєї популярності Трампом, вказавши на дезінформаційний контекст.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що інформація про його рейтинг популярності в 4% є результатом російської дезінформації. Ці дані були оприлюднені без зазначення джерела президентом США Дональдом Трампом. "Справжній показник довіри до мене складає 57% за даними Київського міжнародного інституту соціології. Тож, якщо хтось збирається змінювати президента, цього не станеться, оскільки ми бачимо цю дезінформацію, яка, безумовно, походить з Росії", – наголосив Зеленський на пресконференції 19 лютого.

Зеленський зазначив, що "на жаль, президент Трамп, якого я поважаю, живе в середовищі цієї дезінформації", і підкреслив необхідність надати США достовірну інформацію, аби вплинути на це "дезінформаційне коло". Він також висловив надію, що спецпредставник президента США Кіт Келлог, який відвідав Київ 19 лютого, зможе поспілкуватися з містянами, аби зрозуміти їхні думки про Зеленського, Путіна, якому в Україні "ніхто не довіряє", і Трампа.

"Я готовий супроводжувати його на фронт, аби він поспілкувався з військовими… Моя мета, щоб пан Келлог отримав інформацію безпосередньо і побачив все на власні очі", – додав Зеленський.

18 лютого Трамп висловив думку про необхідність проведення виборів в Україні, посилаючись на "об'єктивну ситуацію". "В умовах воєнного стану, коли популярність президента впала до 4%, країна стикається з великими труднощами. Міста зруйновані… Думаю, тут український народ сам визначить, що виборів не проводили довгий час. Це не Росія вимагає виборів – це реалії", – прокоментував він під час пресконференції в Мар-а-Лаго, проте не уточнив, на яких даних базується його заява.

За останніми соціологічними дослідженнями, рейтинг Зеленського значно вищий за ті цифри, про які згадував Трамп. Згідно з опитуванням, проведеним КМІС на початку лютого, понад половина (57%) українців довіряють Зеленському, тоді як 37% не довіряють.

Соціологи відзначили, що довіра до президента трошки зросла порівняно з груднем 2024 року, коли 52% респондентів висловлювали довіру, а 39% – недовіру.

Під час основної сесії Мюнхенської конференції з безпеки Зеленський заявив, що готовий обговорити вибори в Україні, проте зазначив, що українці "абсолютно не бажають виборів, оскільки бояться, що це призведе до втрати воєнного стану, повернення солдатів додому та окупації території Путіним".

Зеленський перебуває на посаді президента з весни 2019 року, а Верховна Рада була обрана на дострокових виборах у липні 2019 року. За українським законодавством, термін повноважень президента та парламенту складає 5 років. Однак вибори не можуть відбуватися в умовах воєнного стану, що триває з моменту російської агресії проти України.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) раніше наголошували на відсутності готовності Кремля до добросовісних переговорів щодо припинення війни з Україною. Додатково вони відзначили, що постійне повторення президентом Росії Володимиром Путіним неправдивих тверджень про "нелегітимність" Зеленського є частиною стратегії Кремля, що передбачає усунення легітимного уряду України для врегулювання конфлікту.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.