Після київської наради «коаліції охочих» п’ятеро очільників – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск і Кір Стармер – обмінялися змістовним дзвінком із президентом США Дональдом Трампом, присвяченим миротворчим ініціативам, повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
«Україна разом із партнерами готові запровадити безумовне припинення вогню на суші, в небі та на морі мінімум на 30 днів із понеділка (12 травня)», – зазначив Сибіга.
Як підкреслив міністр закордонних справ, за умови згоди Росії та належного моніторингу пролонговане перемир’я й довірчі ініціативи відкриють шлях до переговорів про мир.
- Поширити у Facebook
- Поширити у Twitter
- Поширити у Telegram
Наразі жодне з медіа-ресурсів не функціонує.
- 240p | 13,0MB
- 360p | 20,3MB
- 480p | 32,9MB
- 720p | 71,6MB
- 1080p | 108,5MB
До того ж президент Франції Еммануель Макрон, німецький канцлер Фрідріх Мерц та прем’єр-міністри Великої Британії й Польщі Кір Стармер і Дональд Туск уже зверталися до Росії з проханням погодитись на безумовне 30-денне перемир’я й обіцяли посилити підтримку України.
10 травня до Києва на зібрання «коаліції охочих» прибули президент Франції Еммануель Макрон, польський прем’єр Дональд Туск, британський прем’єр Кір Стармер і німецький канцлер Фрідріх Мерц.
Зеленський напередодні анонсував проведення саміту «коаліції охочих» у суботу, і ЗМІ вже повідомили про підтвердження участі Франції в цьому заході.
У четвер після дзвінка з Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп закликав до безумовного 30-денного припинення вогню між Україною та Росією й попередив, що в іншому разі Вашингтон разом із союзниками введе нові санкції.
Між країнами-учасниками формату — Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Королівство Данія, Республіка Естонія, Республіка Фінляндія, Ісландія, Латвійська та Литовська республіки, Королівство Нідерланди, Королівство Норвегія, Королівство Швеція та Україна.