Перспектива укладання угоди між Україною та Росією спонукала активніше обговорювати питання розміщення миротворців на лінії фронту з метою підтримки миру, моніторингу виконання угоди про припинення вогню та стримування Росії від можливої агресії в майбутньому. Основні питання стосуються того, які саме війська повинні бути залучені, в якій кількості, і чи згоден на це кремлівський лідер Володимир Путін, інформує New York Times.
Ця тема, безумовно, займе центральне місце на Мюнхенській конференції з безпеки, запланованій на період з 14 по 16 лютого. З'явилася інформація, що деякі європейські країни, зокрема країни Балтії, Франція та Велика Британія, вже розглядали можливість відправлення своїх військовослужбовців в Україну. Проте, високопосадовці в Німеччині вважають цю ідею передчасною.
Без активної участі США у цій операції – з їхнім повітряним прикриттям, системами протиповітряної оборони та розвідкою – європейські війська можуть бути під серйозною загрозою з боку Росії, включно з потенційними атаками, наголошують засоби масової інформації.
Президент України Володимир Зеленський раніше зазначав, що Україні потрібно розмістити до 200 тисяч іноземних військових. Проте в Європі говорять про те, що на континенті бракує такої кількості солдатів, готових до розгортання на лінії розмежування. Кількість у 40 тисяч миротворців також виглядає малоймовірною і недостатньою для стримування Росії.
Експерт з оборонних питань із Німецького інституту міжнародних та стратегічних досліджень Клаудія Майор вважає, що розміщення недостатньо великого контингенту військ в Україні було б лише показником слабкості, що могла б спровокувати Росію на перевірку ситуації.
Попри це, готовність європейських країн продемонструвати реальну підтримку Україні, навіть без участі США, є важливою, щоб зайняти міцну позицію на переговорах.
Раніше УНІАН повідомляв про позицію канцлера Німеччини Олафа Шольца, який виступає проти ідеї розміщення миротворців в Україні. "Я серйозно стверджую, що нічого не повинно вирішуватися без врахування думки українців. Спочатку потрібно досягти припинення конфлікту і почати реальні переговори, а не нав'язувати мир", – зазначив Шольц.
Крім того, один із експертів висловив думку, що Франція може відправити миротворців в Україну без узгодження з іншими країнами. "Нам не потрібен консенсус у Європі для відправлення військових. Якщо це не місія НАТО або ЄС, ми можемо діяти без узгодження", – додав він.