ЄС збирається зменшити бюрократичний тиск на сільгоспвиробників і переглянути деякі екологічні норми, щоб заспокоїти фермерів, які нещодавно організували численні протести як у Брюсселі, так і в інших країнах блоку.
Про це інформує агентство Bloomberg.
Європейська комісія розробила низку ініціатив, спрямованих на полегшення доступу до фінансування та зменшення кількості звітності для аграріїв. Зокрема, для малих господарств, які дотримуються природоохоронних практик, одразу вдвічі збільшать максимально можливу разову виплату — до 2 500 євро (або 2 811 доларів).
Отримати кошти стане простіше і для органічних виробників. У Брюсселі впевнені, що зменшення бюрократичної роботи дозволить сільгоспвиробникам економити до 1,6 млрд євро на рік.
"Ми очікуємо, що ці зміни почнуть діяти вже з наступного року", — повідомив єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Гансен.
Це вже не перший крок ЄС у відповідь на критику від представників аграрного сектору. Ще в лютому Єврокомісія презентувала оновлену стратегію підтримки фермерства, що має підсилити його конкурентоспроможність і зробити галузь більш привабливою. Однак остаточне рішення щодо фінансування ще не ухвалено — законодавці розробляють нову семирічну фінансову програму.
Представники фермерських об'єднань, серед яких Copa-Cogeca, попередили: створення спільного фонду в межах загальноєвропейської аграрної політики може призвести до зменшення підтримки для фермерів, зниження гарантій і відсутності єдності у підходах.
Додатково:
У найближчі тижні ЄС планує помітно підняти мита на український імпорт.
Минулого року країни ЄС експортували в Україну продукції на 42,8 мільярда євро, а імпорт із України склав 24,5 мільярда євро.
У 2024 році левову частку експорту з України до держав ЄС складали сільськогосподарські товари. Зокрема, на поставки зернових культур припадало 4,4 млрд євро, на жири та олії тваринного і рослинного походження – 3,1 млрд євро, а на насіння та плоди олійних культур із супутніми товарами – 2,5 млрд євро.