Єврокомісарка з питань розширення Кос закликала до спільної кулінарії борщу

Єврокомісарка Марта Кос висловила кілька причин, чому, незважаючи на війну, європейським компаніям варто вкладати кошти в Україну. Серед цих причин вона зазначила майбутнє відновлення, інтеграцію України в Європейський Союз, розвиток українських оборонних технологій та "зелений перехід". Про це йшлося під час бізнес-саміту Україна – ЄС, як повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

"В Україні є вислів – 'варити борщ разом'. Це не лише про приготування їжі, це означає спільну, складну, терплячу працю з довірою. Кожен в Україні знає, що приготувати борщ не так легко. У кожного є свій улюблений рецепт, і щоб знайти спільний, треба слухати одне одного і бути готовими до змін. А в кінці – сідати разом за стіл", – підкреслила Кос.

На її думку, навіть під час невизначеності є певні сталі речі, зокрема те, що Україна буде глибше інтегрована в європейську економіку: "Це відбувається не лише в момент вступу до ЄС, а вже задовго до цього. У нас є вибір – або наші сусіди сприяють нашому добробуту та безпеці, або стають загрозою для нашої безпеки".

Єврокомісарка також наголосила, що окрім військової підтримки, Європейський Союз може бути корисним Україні в досягненні економічної потужності та енергетичної незалежності. Вона згадала про енергетичний пакет з Україною, який до 2027 року має повністю інтегрувати країну в енергетичний ринок ЄС.

Кос звернула увагу на потенціал оборонної співпраці, зазначивши, що інтеграція української динамічної та високотехнологічної оборонної промисловості може стати суттєвим стимулом для більш інтегрованого оборонного ринку Європи. "Україна може стати важливим активом для Євросоюзу, який має взяти на себе більшу відповідальність за свою безпеку", – додала вона.

Представниця Єврокомісії також згадала про рамкову інвестиційну програму для України на суму майже 10 мільярдів євро. Ці кошти мають бути використані для залучення не менш ніж 40 мільярдів євро публічних і приватних інвестицій протягом наступних трьох років.

"Ми створили цю програму, щоб допомогти мінімізувати ризики інвестицій в відновлення України. Це також має сприяти процесу вступу України до ЄС, через будівництво житла, доріг, мостів і портів відповідно до європейських стандартів, включаючи енергоефективність", – сказала Кос.

Вона також анонсувала, що співпраця між бізнесом України та ЄС продовжиться в липні на Конференції з відновлення України, яка відбудеться в Римі. "Інвестувати в Україну сьогодні — це інвестувати в завтрашню Європу. У майбутнє, де сильна, демократична та інноваційна Україна робитиме внесок у добробут Європи так само, як і в її безпеку. Давайте зробимо це разом", – закликала єврокомісарка.

Нагадаємо, напередодні голова зовнішньої політики ЄС Кая Каллас повідомила, що блок готовий надати понад 2 мільярди євро з доходів від заморожених активів РФ на підтримку України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.