Країни Європейського Союзу, попри численні інвестиції в оборонні сили, стикаються з труднощами в оперативній перекидці військ та важкої техніки на своїй території у випадку агресії. Про це йдеться в статті видання Der Spiegel, яке посилається на спеціальний звіт Європейської рахункової палати. В статті зазначається, що певна військова техніка не здатна переміщатися між країнами ЄС через обмеження за вагою, що встановлені місцевими законодавствами. Зокрема, техніка змушена об’їжджати мости через ризик їх руйнування.
Згідно з інформацією видання, бюджет, призначений для військової мобільності, вичерпався ще наприкінці 2023 року, хоча спочатку планувався до 2027 року.
На тлі війни Росії проти України знову активно обговорюється можливий напад Кремля на одну з країн-членів НАТО. У зв'язку з цим країни Європи почали нарощувати свою обороноздатність.
2 лютого генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що країни-члени НАТО мають бути готовими до війни і збільшувати видатки на оборону, інакше Кремль може спробувати повторити ситуацію, подібну до української.
"Я вам чітко кажу: ми повинні готуватися до війни. Це найліпший спосіб уникнути її", – заявив генеральний секретар.
Рютте також наголосив на необхідності для європейських країн демонструвати рішучість щодо Росії. "Інакше Росія може намагатися зробити щось, як в Україні", – застеріг тоді глава НАТО.