ВР відхилила законопроект, що підкреслює недопустимість проведення виборів в умовах війни.

Верховна Рада на своєму засіданні 24 лютого не підтримала проект постанови № 13039, що стосується висловлення позиції парламенту щодо підтримки демократії в Україні в умовах агресії з боку Росії, повідомив депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк. За цей проект проголосували 218 депутатів, тоді як для прийняття необхідно було щонайменше 226 голосів.

Згідно з результатами поіменного голосування, проти постанови не було жодного голосу, однак значна кількість депутатів була відзначена як «відсутня». Зокрема, 48 депутатів були відсутні від фракції «Слуга народу», усі 27 депутатів з «Європейської солідарності» не голосували, 12 депутатів із групи «Довіра», 10 із «Відновлення України», 9 з «Батьківщини» та 4 з «Голосу».

Слід зазначити, що депутати від «Європейської солідарності» перебували в залі, але не взяли участі у голосуванні. Вони закликали українське керівництво «битися з Путіним та путінською Росією, а не з проукраїнською і проєвропейською опозицією», зазначила Ірина Геращенко.

У даній постанові парламент України підкреслює важливість дотримання принципу інституційної безперервності влади, особливо під час воєнного стану, і наголошує, що президент Володимир Зеленський має продовжувати виконання своїх повноважень до обрання новообраного президента відповідно до статті 108 Конституції України.

Проект також передбачав затвердження заяви парламенту, в якій підкреслюється неможливість проведення виборів під час воєнного стану, а також засуджується нелегітимність виборів на окупованих територіях і переобрання президента Росії Володимира Путіна.

Президент США Дональд Трамп 19 лютого назвав Володимира Зеленського «диктатором без виборів», який ризикує втратити країну, якщо не вжити термінових заходів.

Попри те, що формально повноваження Зеленського мали закінчитися в травні 2024 року, в Україні не проводяться вибори через воєнний стан, встановлений після початку військової агресії Росії в лютому 2022 року. Неможливість проведення виборів у таких умовах закріплена в українському законодавстві і прийнята ключовими політичними силами, навіть тими, які є опозиційними до президента.

Коментар Трампа про низький рейтинг президента України з’явився в критичний момент, коли США і Росія ведуть переговори про мирну угоду без участі України та Європи, яка могла б покласти край війні.

Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології на початку лютого, 57% українців довіряють Зеленському, в той час як 37% не довіряють. Інші аналітики, в тому числі представники Манчестерського університету, відзначають, що 63% українців схвалюють діяльність Зеленського на посаді президента, що є значним підвищенням у порівнянні з минулим роком.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.