В США на певний час продовжили ініціативу щодо фіксації випадків викрадення українських дітей – WP

Адміністрація Дональда Трампа тимчасово зупинила рішення про ліквідацію американської ініціативи Conflict Observatory, яка займається документуванням військових злочинів Росії в Україні. Як повідомляє видання The Washington Post з посиланням на своє джерело у Конгресі, це рішення стало наслідком активних публікацій у ЗМІ та тиску з боку демократів, республіканців і представників релігійних організацій.

Згідно з новими змінами, ініціативі було виділено фінансування ще на шість тижнів, щоб передати свою базу даних Європолу, що допоможе підтримувати європейські розслідування воєнних злочинів. Раніше журналісти повідомляли, що адміністрація Трампа планувала закрити ініціативу, яка фіксувала можливі військові злочини Росії, включаючи таємну базу даних про масову депортацію українських дітей до Росії.

Як зазначало видання Washington Post, це рішення ускладнило можливість передачі доказів прокурорам, які займаються численними кримінальними справами, зокрема, щодо звинувачення проти президента Росії Володимира Путіна в "незаконному переміщенні" дітей з окупованих територій України. В результаті дослідники Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету втратили доступ до значної кількості інформації, зокрема супутникових знімків і біометричних даних, які дозволяли відстежувати особи та місця перебування 35 000 дітей з України.

В ексклюзивному інтерв'ю для Радіо Свобода виконавчий директор Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету Натаніель Реймонд акцентував, що цей крок став "катастрофічним ударом" для зусиль із документування військових злочинів та притягнення до відповідальності винних.

20 березня Державний департамент США спростував інформацію про знищення даних про викрадених Росією українських дітей. Згідно із заявами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Росія нібито незаконно вивезла з України близько 150 тис. дітей. Уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук озвучила цифру у кілька сотень тисяч, тобто близько 200-300 тисяч.

Станом на 26 лютого, Україна змогла повернути 1227 дітей з території Росії і тимчасово окупованих земель, про що повідомила перша леді України Олена Зеленська. У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової, яких підозрюють у скоєнні військових злочинів, зокрема насильницької депортації та переміщення дітей з окупованих територій України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.