Уряд Угорщини до бюлетенів для опитування громадян про членство України в ЄС додав інформаційний лист, в якому міститься неправдива інформація про Україну. Про це повідомив речник угорського уряду Золтан Ковач у соціальній мережі Х. "Незабаром угорці отримають пакети для голосування щодо вступу України в ЄС. У них буде короткий перелік з 7 ключових ризиків, які можуть безпосередньо вплинути на майбутнє Угорщини і які слід ретельно зважити перед прийняттям рішення", – зазначив представник уряду.
Першим ризиком, про який він згадав, є "фінансовий ризик", що, на його думку, може вплинути на Угорщину, якщо Україна стане членом ЄС. За його словами, гроші, які могли б дістатися угорцям, ймовірно, підуть в Україну. Уряд також вказав, що "Брюссель планує спільні запозичення", що може призвести до боргів для Угорщини.
Наступним вказаним ризиком є сільськогосподарський. "Україна має величезні орні землі, і угорські фермери можуть втратити субсидії через перенаправлення коштів з ЄС", – йдеться в заяві.
Ковач також висловив занепокоєння щодо "ризику харчової безпеки", вказуючи на використання генетично модифікованих культур та заборонених хімікатів в Україні, що може загрожувати якості продуктів.
Додатково угорці отримали інформацію про ризик безпеки. В інформаційному листку зазначено, що "до війни Україна була осередком організованої злочинності", і що, мовляв, "зброя може потрапити в чужі руки".
У документі також вказано "ризик на ринку праці": угорська влада запевнила, що "дешева українська робоча сила може призвести до зниження зарплат, загрози для робочих місць і пенсій".
Крім того, було зазначено, що "в Україні немає обов'язкових щеплень, що загрожує громадському здоров'ю через відкриті кордони".
Також Ковач поінформував про "пенсійний ризик", мовляв, "поспішний вступ України може загрожувати 13-місячним пенсіям".
Речник уряду повідомив про те, що голосування почнеться в середині квітня, і закликав повернути бюлетені поштою до 20 червня.
Як відомо з попередніх повідомлень, у лютому 2025 року Угорщина заблокувала першу частину переговорів щодо членства України в ЄС, висунувши додаткові вимоги, зокрема й план захисту національних меншин.
Президент України Володимир Зеленський нещодавно зазначав, що переговори про вступ України до ЄС уповільнилися "через блокування з боку представників однієї країни всіх зусиль України та інших держав-членів ЄС". Він підкреслив, що Україна виконує свої зобов'язання щодо вступу, і процес переговорів має відображати це.
Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пояснив, коли Угорщина продовжуватиме блокувати переговори про вступ України до ЄС. Він заявив, що це триватиме, поки український уряд не поверне угорській громаді "ті права меншин, які були відібрані у 2015 році".