6 травня у Німеччині з другої спроби обрали Фрідріха Мерца федеральним канцлером. Також було сформовано новий уряд, пише Spiegel.
Одну з найважливіших для України посад з точки зору військової допомоги зберіг Борис Пісторіус. Він залишився міністром оборони країни. Пісторіус підтримує Україну у війні і кілька разів відвідував її з офіційними візитами.
За час перебування Бориса Пісторіуса на посаді міністра оборони Україна отримала від Німеччини кілька пакетів військової допомоги, включно з системами ППО Patriot, IRIS-T, танками Leopard 2 тощо.
Посаду міністра закордонних справ Німеччини зайняв Йоганн Вадефул (замінить на посаді Анналену Бербок). Він також підтримує Україну у війні, розв'язаній Росією. Після скандальної зустрічі лідерів України та США у Білому домі заступник лідера партії ХДС-ХСС заявив, що вільна Європа не зрадить українську державу.
Інші міністерства очолили такі політики:
Слід зазначити, що новий голова німецького МЗС вже спілкувався з українським колегою Андрієм Сибігою – наприкінці квітня. Він пообіцяв, що наступний уряд Німеччини збереже і посилить підтримку України.
6 травня тепер уже канцлера Фрідріха Мерца не змогли затвердити на посаді з першої спроби. Примітно, що таке сталося вперше в історії Німеччини.
Лідер Християнсько-демократичного союзу отримав 310 голосів "За" з 316 необхідних. І це при тому, що разом ХДС/ХСС і СДПН, які об'єдналися в коаліцію, мають 328 місць у парламенті.
Пізніше голосування все ж пройшло успішно. Мерц отримав 325 голосів парламентаріїв з 316 необхідних.