Україна “фактично погодилася” на передачу США корисних копалин вартістю 500 млрд доларів, – Трамп

Президент Дональд Трамп оголосив, що Україна "по суті погодилася" надати США корисні копалини на суму 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу, отриману від Вашингтона, повідомляє The New York Post. "В Україні є надзвичайно цінні ресурси, такі як нафта, газ та інші корисні копалини. Я хочу, щоб наші інвестиції були захищені, адже ми витратили сотні мільярдів доларів на підтримку цієї країни", – зазначив Трамп під час інтерв'ю для Fox News.

При цьому Трамп підкреслив, що США повинні одержати доступ до природних ресурсів України, незалежно від можливого досягнення миру з Росією. За його інформацією, "понад 300 мільярдів доларів", які уряд США надали Україні, суттєво перевищують фінансування з боку інших країн у військовому контексті.

"Вони можуть укладати угоди. Вони можуть не укладати. Вони можуть залишитися росіянами, а можуть і ні. Однак ми залишимося з усіма цими коштами в Україні, і я заявив, що хочу повернути їх. Я сказав, що хочу одержати корисні копалини на загальну суму приблизно 500 мільярдів доларів, і вони погодилися", – пояснив президент США.

Трамп також підкреслив: "Я сказав їм: 'Ми повинні отримати щось на зворотному шляху. Ми не можемо продовжувати витрачати ці гроші безкоштовно'". Політик вважає, що продовжувати надання допомоги Україні без зустрічної вигоди було б "нерозумно".

У той же час, як зазначає The New York Post, президент України Володимир Зеленський у п'ятницю висловив свою підтримку укладенню угоди з США щодо постачання ресурсів в обмін на гарантії безпеки в рамках можливого мирного вирішення конфлікту. "Якщо ми говоримо про угоду, ми тільки за. Нам потрібно зупинити Путіна та захистити нашу територію – багатий Дніпровський регіон у центральній Україні", – сказав він у інтерв'ю Reuters.

Видання зазначило, що делегація США на чолі з віцепрезидентом Джей Ді Венсом та спеціальним представником Трампа в Україні та Росії, генерал-лейтенантом у відставці Кітом Келлогом, планує зустрітися з українським президентом на Мюнхенській конференції з безпеки в Німеччині, щоб обговорити шляхи завершення війни, що триває вже майже три роки.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга пояснив, як можна досягти миру з огляду на українські корисні копалини. Він зазначив, що в плані президента України Володимира Зеленського є положення про мінеральні та природні ресурси, які є значним багатством країни. "Важливо створити можливості для інвестицій від наших партнерів, спільно розробляти ці ресурси, адже це наш спільний стратегічний інтерес, що також є елементами гарантії присутності великого бізнесу в Україні та інтересів наших найближчих союзників – Сполучених Штатів – у розробці цих родовищ і їхньому захисті. Ми насправді маємо величезні можливості для цього", – підсумував політик.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.