Угорщина заблокувала перший етап переговорів про членство України в Європейському Союзі, про що повідомив дипломат ЄС для RMF FM. Як стало відомо, у п’ятницю польське головування представило лист з умовами відкриття кластера "Фундаментальні питання", який планується надіслати Україні. Мова йде про підготовку та прийняття двох дорожніх карт: одна стосується реформ у сфері верховенства права, а інша – реформування державного управління.
Багато країн ЄС погодились із цим листом, за винятком однієї делегації, оскільки для його затвердження необхідне одностайне рішення. За словами кореспондентки RMF FM, Угорщина висунула Україні додаткові вимоги, зокрема план захисту національних меншин.
"Це може затримати або навіть унеможливити відкриття першого кластера в квітні. Адже це лише початковий етап процесу, що містить ще два рішення, які також мають бути ухвалені одноголосно, отже, можуть бути заблоковані", — зазначили у виданні.
У RMF FM підкреслили, що блокування з боку Угорщини відбулося після того, як голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила в Мюнхені, що ЄС має прискорити вступ України до Союзу.
"Польща прагне відкрити два з шести переговорних кластерів з Україною під час свого головування, яким тривають шість місяців. Це кластери, пов’язані з верховенством права та цінностями, на яких базується ЄС, а також зовнішніми відносинами, що охоплюють зовнішню та оборонну політику", — наголосили в виданні.
Раніше УНІАН інформував про те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан різко висміяв прагнення ЄС підтримувати Україну. Він стверджував, що Брюссель нібито "допомагає вбивствам".
"Поки президент Трамп та президент Путін ведуть переговори про мир, чиновники ЄС роблять безглузді заяви. Місце за столом переговорів не можна просто так попросити. Його потрібно заслужити! За допомогою сили, доброго лідерства та розумної дипломатії", – написав він.
Також міністр європейських справ Угорщини Янош Бока, близький до Орбана, заявив, що його країна погодиться на нові санкції проти Росії лише після консультацій з Трампом. Він підкреслив, що Європейський Союз має бути "дуже обережним" при ухваленні нових санкцій щодо РФ.