У новому проекті розширеної угоди між Україною та США щодо корисних копалин не міститься згадок про НАТО, однак вона не перешкоджає майбутньому вступу України до Європейського Союзу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок у Києві. Він підкреслив, що над новим проектом цієї угоди працюють українські та американські команди.
"Власне, зараз більше займаються юристи. Зокрема, деталі про правову підтримку можна обговорювати з командою наших міністерств, оскільки залучені відповідні юридичні компанії. Наразі є запит до них, і кілька з цих компаній мають добру репутацію. Яка саме фірма буде залучена – рішення буде ухвалене в найближчі дні," – зазначив Зеленський.
При цьому президент наголосив, що в угоді про корисні копалини не розглядається питання членства в НАТО. Водночас, за його словами, Україна пов'язує цю угоду з перспективами співпраці з Європейським Союзом. Зеленський підкреслив: "Безумовно, коли ми говоримо про цю угоду, вона не може бути в суперечності з нашим прагненням і майбутнім вступом до Європейського Союзу. Отже, важливо, щоб цей документ не був ізольованим і не суперечив нашим європейським амбіціям."
За словами президента, наразі він не бачить необхідності обговорювати можливі ризики, поки юристи не нададуть свої висновки. "Це стадія, в якій ми знаходимося з документом," – додав Зеленський.
Як повідомлялося, 28 березня в Міністерстві закордонних справ України через дипломатичні канали з США надійшов новий варіант угоди про мінеральні ресурси. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Україна готова підписати цей документ, який має відображати національні інтереси як США, так і України. Сибіга вважає, що угода, яка передбачає активну присутність потужного американського бізнесу в Україні, стане внеском у безпекову інфраструктуру країни.