Угода щодо Чорного моря: Путін та його бажання – нові наслідки, за версією The Guardian

Угода американських переговорників у Саудівській Аравії пропонує Кремлю поступки, але насправді Російська Федерація не вжила жодних заходів для обґрунтування своєї початкової вимоги щодо пом'якшення санкцій. Як повідомляє видання The Guardian, Кремль вимагає зняття санкцій на сільськогосподарську продукцію та добрива, а також виключення з санкційного списку банку "Россельхозбанк". Журналісти відзначили, що якщо Путін отримає те, що хоче, це стане першим істотним відступом від західної санкційної політики і продемонструє, що Москва прагне подвоєної ціни за завершення війни в Україні. Зокрема, Путін вимагатиме політичних і військових поступок від України, а також виходу РФ з міжнародної ізоляції.

"Мистецтво російських угод полягає в тому, щоб подати свої вимоги як російські поступки для американців, а потім вимагати пом'якшення санкцій в якості додаткової вигоди", – зазначив Яніс Клюге, дослідник російської економіки в Німецькому інституті міжнародних відносин і безпеки.

"Необхідно, щоб Україні більше не дозволяли атакувати російські військові кораблі, а Росія отримала доступ для інспекції українських суден", – підкреслив він.

Видання також повідомило, що угода щодо Чорного моря демонструє серйозну переорієнтацію дипломатії навколо України і залишає Європу в більш ізольованому становищі у стримуванні Росії. Україна виступає проти будь-яких спроб зменшення санкцій щодо Кремля.

"Схоже, що або Білий дім приховав свої плани щодо пом'якшення санкцій, або самі американські переговорники були здивовані російськими вимогами щодо ослаблення фінансових і торгових обмежень, щоб досягти основної мети, на якій наполягає Білий дім: можливості оголосити хоча б часткове припинення вогню в Україні", – вказало видання.

У зв'язку з цим журналісти зазначили, що угода, яка не влаштовує жодну зі сторін, врешті-решт зазнає провалу, що підніме ще більше запитань щодо здатності США бути посередником у конфлікті, в якому, здавалося б, їхня позиція явно на стороні Кремля.

25 березня Росія під час переговорів зі США заявила про вимогу часткового зняття антиросійських санкцій в обмін на перемир'я в Чорному морі. Після цього президент США Дональд Трамп повідомив, що росіяни висунули п'ять або шість вимог, і його команда наразі їх розглядає.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.