Хоча Європейський Союз залишається відкритим до перемовин із США щодо тарифів, він не планує чекати вічно та має намір вжити заходів у відповідь 15 квітня і 15 травня. Про це повідомив єврокомісар з торговельних справ Марош Шефчович. За його словами, поточна ситуація в торгівлі зі США є критичною, адже сторони наразі знаходяться на початкових етапах переговорів.
«Поки ми не помітимо істотного прогресу, ми будемо діяти за трьома напрямами: захист наших інтересів через контрзаходи, диверсифікація нашої торгівлі за рахунок нових угод, а також стримування негативних відхилень у торгівлі», – зазначив Шефчович під час пресконференції. Щодо контрзаходів, єврокомісар повідомив, що Єврокомісія отримала «цінні відгуки» від держав-членів та 660 зацікавлених сторін з приводу тарифів на сталь і алюміній.
«Після детального розгляду всіх пропозицій ми працювали над формуванням надійного списку контрзаходів, намагаючись при цьому збалансувати навантаження між державами-членами. Остаточний список та рівні тарифів ми надішлемо їм пізніше сьогодні. Голосування відбудеться 9 квітня, а фінальний список буде ухвалений 15 квітня. Мита на товари почнуть діяти в цей день для першого пакету заходів та 15 травня для решти», – додав єврокомісар.
Щодо диверсифікації, Шефчович підкреслив важливість зміцнення торговельних та інвестиційних зв'язків із партнерами з усього світу, такими як Індія, Індонезія, Таїланд, Філіппіни та країни регіону Перської затоки. Він також заявив про готовність ЄС використати всі можливі інструменти для захисту торгівлі, щоб забезпечити безпеку єдиного ринку, виробників та споживачів ЄС.
Нагадаємо, раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн охарактеризувала універсальні мита президента США Дональда Трампа як серйозний удар по світовій економіці та заявила, що ЄС готовий вжити контрзаходів у разі провалу переговорів із Вашингтоном.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про введення мит на товари з усього світу, що ввозяться до Сполучених Штатів. Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США складе 10%, але для країн Євросоюзу вона становитиме 20%.