У Трампа мають намір суттєво скоротити витрати Пентагону, – WP

Міністр оборони США Піт Гегсет дав вказівку керівництву Пентагону і збройних сил країни розробити стратегії для зменшення оборонного бюджету на 8% протягом наступних п'яти років. Про це повідомляє видання The Washington Post. Вказано, що така ініціатива, напевно, зустріне значний внутрішній опір та серйозну двопартійну опозицію в Конгресі.

Гегсет вказав на необхідність підготувати пропозиції скорочень до 24 лютого. У його нотатці надано перелік з 17 категорій, які адміністрація Трампа планує виключити з бюджету. Серед цих категорій: операції на південному кордоні США, оновлення ядерного озброєння і систем протиракетної оборони, а також закупівля підводних човнів, ударних дронів і інших боєприпасів.

Видання наголошує, що бюджет Пентагону на 2025 рік становить приблизно 850 мільярдів доларів. На Капітолійському пагорбі існує загальний консенсус, що великі витрати потрібні для стримування загроз, зокрема з боку Китаю й Росії. Якщо запропоновані скорочення будуть прийняті, вони передбачають зменшення витрат на десятки мільярдів доларів у кожному з наступних років і можуть стати найзначнішими зусиллями, здійсненими для зменшення витрат Пентагону з 2013 року.

Гегсет намагався позиціонувати ці пропозиції як продовження політики Трампа, відомої як "мир через силу". При цьому раніше Трамп підвищував військові витрати та публічно хвалився цими зусиллями. Крім того, республіканці, включаючи Гегсета, неодноразово критикували демократів за недостатнє фінансування національної безпеки.

"Час для підготовки закінчився – ми повинні діяти швидко, щоб відновити бойовий дух, відбудувати нашу армію та забезпечити стримування. Наш бюджет має надати ресурси для необхідних бойових сил, припинити зайві витрати на оборону, зменшити бюрократію і стимулювати ефективні реформи, включаючи прогрес в аудитах", – йдеться в заяві міністра оборони США.

Він також зазначив, що військові формування повинні фінансувати свої потреби відповідно до "воєнного часу", фінансуючи це за рахунок скорочення витрат у категоріях з низьким пріоритетом, таких як програми, пов'язані з різноманітністю, рівністю та інклюзією (DEI), а також дослідженням зміни клімату.

Європейське командування, що грає важливу роль у підтримці України під час її триваючої війни з Росією, а також Центральне командування, яке контролює операції на Близькому Сході, і Африканське командування, що управляє نیروми США на африканському континенті, можуть також опинитися під загрозою зменшення фінансування.

"Неповажне ставлення до Європейського командування неодмінно викличе тривогу за межами країни, де Гегсет неодноразово закликав союзників НАТО бути більш активними у забезпеченні власної обороноздатності. Повторюючи слова Трампа, він наголосив, що європейські країни повинні витрачати 5% свого ВВП на оборону", – зазначено в матеріалі.

Політичне видання Politico повідомляє, що адміністрація Трампа схиляється на бік російського диктатора Володимира Путіна. Один з європейських чиновників, висловлюючись на умовах анонімності, зазначив, що "зараз ми спостерігаємо союз між російським президентом, який прагне зруйнувати Європу, і американським президентом, який теж має на меті знищити Європу".

Тим часом рейтинг підтримки президента США знижується на тлі занепокоєння громадян станом економіки. Частка американців, які не підтримують його, зросла до 51% у останньому опитуванні в порівнянні з 41% на початку його президентства.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.