Прагнення президента США Дональда Трампа впровадити значні тарифи викликає серйозну невизначеність і підриває довіру, але, за словами Крісталіни Георгієвої, директорки-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ), ймовірність того, що це призведе до рецесії у найближчій перспективі, невисока. Георгієва зазначила, що МВФ, ймовірно, знизить економічний прогноз у своєму найближчому оновленні, яке відбудеться через три тижні, однак "рецесії не видно на горизонті".
"Високочастотні індикатори дійсно вказують на певне зниження довіри як споживачів, так і інвесторів, що, в свою чергу, вплине на перспективи зростання", – підкреслила вона в інтерв'ю Reuters. Водночас вона не відзначила "драматичного впливу" тарифів, які були введені або про які Трамп пригрозив після свого повернення до Білого дому.
У січні 2023 року МВФ підвищив прогноз глобального економічного зростання на 2025 рік з 3,2% до 3,3%. Однак, за словами Георгієвої, у квітні, під час весняних засідань МВФ у Вашингтоні, очікується оновлення прогнозу, яке відобразить незначні корективи.
Вона також зауважила, що багато країн вже використали свій фіскальний та монетарний простір під час пандемії COVID-19, що призвело до високого рівня боргу і обмежило їхню здатність реагувати на можливі майбутні шоки. Уповільнення чи зворотній рух у тенденціях зниження інфляції можуть уповільнити процес зниження процентних ставок і ускладнити рефінансування боргів для багатьох країн.
Непередбачувані темпи оголошення і запровадження нових тарифів негативно вплинули на інвестиційну атмосферу, і основні фондові індекси США знизилися майже на 10% з середини лютого, оскільки побоювання з приводу можливих наслідків тарифів посилилися. "Чим швидше ми отримаємо більше чіткості, тим краще. Невизначеність, згідно з нашими дослідженнями, якщо вона триває довго, може мати серйозний негативний вплив на зростання", – додала вона.
Георгієва також зазначила, що світова торгівля продовжує зростати, незважаючи на зростання протекціоністських заходів по всьому світу, які змінюють моделі торгівлі і кидають виклик глобалізації. При цьому торгівля послугами зростає швидше, ніж торгівля товарами.
Після повернення до Білого дому в січні Трамп запровадив 20% мита на всі товари з Китаю, погрожував, а потім відклав 25% мита на більшість товарів з Канади та Мексики, а також ввів високі мита на імпорт сталі та алюмінію. Він також оголосив про 25% мита на імпортні автомобілі та призначив 2 квітня "Днем визволення", коли планує оголосити про глобальні взаємні тарифи.