Президенти Росії та США, Володимир Путін і Дональд Трамп, не обговорювали питання визнання Криму, Донбасу та інших територій, які окупувала Росія, у своїй телефонній розмові, яка відбулася 13 лютого. Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. «Ця тема не піднімалася. І нам необхідно проявити терпіння, оскільки робочі контакти лише починаються», – зазначив Пєсков.
Він також підкреслив, що лідери не торкнулися теми санкцій. «Ми вважаємо ці санкції незаконними, вони порушують усі торгові правила, і, звичайно, Росія виступає проти них. Але поки що це питання не обговорювалося», – додав він.
Раніше спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог повідомив, що Дональд Трамп готовий посилити санкції проти Росії для того, щоб змусити її припинити військові дії в Україні.
Крім того, Пєсков зазначив, що поки що немає визначеності щодо організації зустрічі між Путіним і Трампом, а точна дата наразі невідома. Президент США 12 лютого заявив, що зустріч з Путіним може відбутися «найближчим часом» у Саудівській Аравії.
Розмова між Путіним і Трампом 12 лютого тривала близько півтори години, і вони обговорили ситуацію на Близькому Сході, а також двосторонні відносини між Росією та США. Путін запросив Трампа відвідати Москву.
Після цієї розмови Трамп провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським, де обговорювалися можливості досягнення миру, спільної роботи та технологічного співробітництва. «Дякую президенту Трампу за його інтерес до нашої спільної справи», – написав Зеленський у своїх соцмережах.
Під час брифінгу після телефонної розмови Трамп заявив, що він домовився з Путіним щодо початку переговорів про припинення війни, водночас підкресливши, що США продовжать допомогу Україні.
Президент України Володимир Зеленський 9 лютого зазначив, що він відкритий до серйозних переговорів про мирну угоду, якщо союзники нададуть реальні гарантії безпеки.
У інтерв'ю газеті Guardian, опублікованому 11 лютого, Зеленський сказав, що в разі переговорів з Росією він пропонуватиме обмін контрольованих територій у Курській області на захоплені українські землі. Цю пропозицію Кремль відкинув.
Російські військові окупували в Україні території Криму, майже всю Луганську область, значні частини Херсонської, Донецької та Запорізької областей, а також невеликі ділянки Миколаївської та Харківської областей.
31 січня державний секретар США Марко Рубіо зауважив, що війна Росії проти України не закінчиться до досягнення «максималістських цілей» обох сторін, підкресливши, що всім їм доведеться йти на компроміси під час можливих майбутніх переговорів.