Трамп оголосив Китаю жорсткі терміни митних вимог: експерти прокоментували можливі наслідки

Президент США Дональд Трамп попередив Китай про можливість введення додаткових мит у розмірі 50%. Цю інформацію він оприлюднив на платформі Truth Social. За його словами, Китай повинен переглянути своє рішення щодо 34% мит на імпортні товари зі США, інакше можуть бути серйозні наслідки.

"Китай впровадив 34% мита на додаток до вже існуючих рекордних ставок, незаконного субсидування своїх компаній та масштабних валютних маніпуляцій, попри мої попередження. Будь-яка країна, яка запровадить додаткові мита у відповідь на вже діючі довгострокові тарифи, буде зіштовхуватися з новими, набагато вищими митами", – зазначив Трамп.

Він також вказав на терміни, які надає Китаю, аби переглянути це рішення. Трамп повідомив, що нові 50-відсоткові мита можуть бути введені з 9 квітня. Крім того, він оголосив про зупинку усіх переговорів, які Китай веде зі США. Щодо інших країн, що страждають від американських мит, переговори розпочнуться негайно.

Представник Білого дому у спілкуванні з ABC News зазначив, що за новими заходами Трампа загальна сума мит може зрости до 104%. Однак експерт-економіст в інтерв'ю The Washington Post попередив, що якщо президент дійсно реалізує свої погрози, базова ставка мит на певні імпортні товари з Китаю може досягнути 130%.

"Усі ознаки свідчать про те, що президент (Трамп – УНІАН) і його радники не мають наміру відступати, що вражає на фоні фінансових ринків і неминучих економічних втрат. Їм потрібно змінити курс, якщо вони прагнуть уникнути серйозних економічних збитків і не хочуть програти на виборах", – підкреслив економіст Американського інституту підприємництва Майкл Р. Стрейн.

Нагадаємо, що раніше Трамп оголосив про введення мит на імпорт. Тепер ввезення іноземних автомобілів і запчастин підлягає оподаткуванню в розмірі 25%, а імпорт з Європейського Союзу, Японії та Південної Кореї підлягає 20-відсотковим митам.

У відповідь на запроваджені 34% мита, Китай вживає заходів у відповідь і подав скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ). Користуючись цим, китайські, японські та південнокорейські представники розпочали економічні переговори вперше за п'ять років, щоб укріпити економічні зв'язки та розвивати справедливу торгівлю.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.