Україна здійснила «позитивний» новий крок у переговорах зі Сполученими Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду для інвестицій в відновлення країни, повідомила 16 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко. «Наші технічні команди ретельно працювали над угодою – досягнуто значного прогресу, юристи акцентували важливі моменти в проекті угоди, дякую перемовникам з обох сторін», – зазначила вона.
Вона також додала, що українська та американська сторони вирішили зафіксувати ці досягнення в меморандумі про наміри, і протягом найближчого часу планується завершити формалізацію угоди.
Свириденко зазначила, що команди продовжать працювати над детальними аспектами угоди – «багато з цього вже обговорено, і рівень угоди має бути достатньо високим».
Міністерка поінформувала, що угоду буде необхідно ратифікувати в Верховній Раді. Очікується, що документ відкриє нові можливості для інвестицій і розвитку в Україні, а також створить умови для «відчутного економічного зростання як для України, так і для Сполучених Штатів».
Президент Зеленський напередодні назвав переговори, що відбулися між США та Україною стосовно угоди про корисні копалини, «позитивними». Він підтвердив, що
зустрічі щодо угоди продовжаться цього тижня в різному форматі.
30 березня президент США Дональд Трамп висловив думку, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, попередивши, що такий розвиток подій може призвести до «серйозних проблем».
За інформацією агентства Bloomberg, Україна планує внести зміни до нового проекту угоди про корисні копалини, зокрема зобов'язання щодо збільшення інвестицій з боку США.
24 березня президент США Дональд Трамп повідомив, що чекає на швидке підписання угоди з Україною в сфері корисних копалин. Згодом Володимир Зеленський підтвердив, що американська сторона готує новий проект угоди, зазначивши, що їм було запропоновано «значну угоду».
Газета Financial Times та агентство Bloomberg, які ознайомилися з новим проектом угоди, інформували, що США наполягають на укладенні нової угоди з Україною, що охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.