Стармер зазначив, що нині не на часі знімати санкції з Російської Федерації.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив на важливості збереження санкцій проти Росії, заявивши про це під час пресконференції в Парижі з президентом України Володимиром Зеленським 27 березня. Він зазначив, що Росія намагається затягнути процес і маніпулює ситуацією, тому необхідно наростити підтримку для України.

«Необхідно чітко усвідомлювати, що зняття санкцій в даний момент неможливе. Ми обговорили, яким чином можемо посилити тиск на Росію, щоб повернути їх до переговорного столу. Це вимагає зусиль з боку країн, які підтримують цю ініціативу, а також наших планів щодо забезпечення миру, військових та оперативних аспектів, як на суші, так і в повітрі та на морі», – підкреслив прем'єр-міністр.

Президент Зеленський додав, що жодне послаблення санкцій не може бути розглянуте, поки Росія не припинить агресію. За його словами, слід посилити тиск шляхом запровадження нових пакетів санкцій.

У той же день президент Франції Емманюель Макрон провів на саміті в Парижі зустріч з лідерами 27 країн, щоб обговорити гарантії для України в умовах можливого припинення вогню, зокрема, можливе розміщення військових контингентів від «коаліції охочих».

Кремль, у свою чергу, заявив, що не буде дотримуватись угоди про припинення вогню в Чорному морі, поки США не знімуть санкції з «Россельхозбанку» та інших установ, які займаються торгівлею продуктами та добривами.

Президент США Дональд Трамп на пресконференції 25 березня підтвердив, що Вашингтон розглядає умови Кремля для досягнення угоди про перемир'я в Чорному морі. «Ми усі їх обговорюємо. Є близько п'яти або шести вимог, які нами розглядаються», – заявив Трамп.

З 23 по 25 березня в Ер-Ріяді представники США провели двосторонні переговори на технічному рівні з українською делегацією, а 24 березня відбулися переговори між США та російською делегацією, які тривали більше 12 годин. Білий дім повідомив, що під час зустрічей в Саудівській Аравії вдалося домовитися про безпечне судноплавство в Чорному морі, а також розробити механізм, що забороняє удари по енергетичним об'єктам.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.