США залишаться в НАТО, але висувають умови для союзників, – Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо підтвердив, що Сполучені Штати залишаться членом НАТО. Однак він зазначив, що країни Північноатлантичного Альянсу мають забезпечити збільшення своїх військових витрат до 5% від ВВП. Цю заяву він зробив, прибувши до Брюсселя разом із послом США в НАТО Метью Вітакером для проведення переговорів з союзниками, повідомляє Fox News. Прибуття Рубіо відбулося на фоні зростаючого занепокоєння європейських країн і Канади щодо прагнень президента США Дональда Трампа зблизитися з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, який розглядає НАТО як загрозу.

Згідно з інформацією ЗМІ, ситуацію між союзниками ускладнили нові мита, запроваджені Трампом 2 квітня. За день до візиту Рубіо президент підписав указ про введення мінімального мита в розмірі 10% на весь імпорт.

Міністр оборони США Піт Хегсет попередив, що основними безпековими пріоритетами США є Азія та захист власних кордонів, тому Європі необхідно отримати роз'яснення щодо можливого виведення американських військ і його темпів.

Європейські країни та Канада вже працюють над планами укріплення власної оборони, щоб компенсувати ймовірний дефіцит безпеки у разі виведення американських військових.

Союзники сподіваються, що Рубіо надасть чітке пояснення планів адміністрації Трампа і представить дорожню карту, яка окреслить терміни та подальші кроки, що дозволить узгодити дії та використовувати європейські сили для компенсації.

Новий посол США в НАТО Метью Вітакер також наголосив, що альянс під керівництвом Трампа стане ще сильнішим та ефективнішим. "Становлення НАТО залежить від того, щоб кожен союзник вносив свій внесок", – підкреслив він і підтвердив відданість США принципу колективної безпеки Альянсу, відповідно до якого напад на одного з союзників вважається нападом на всіх.

Раніше УНІАН повідомляв про можливу зміну статусу НАТО у світлі висловлювань Трампа. Фрідріх Мерц, потенційний канцлер Німеччини, заявив: "Я ніколи не думав, що мені доведеться говорити подібне в телевізійній передачі, але після висловлювань Дональда Трампа минулого тижня стає зрозуміло, що ця адміністрація не надто переймається долею Європи".

Крім цього, Ілон Маск висловив підтримку виходу США з НАТО та ООН. Це відбулося на фоні вимог Росії під час переговорів в Ер-Ріяді про виведення сил НАТО зі Східної Європи.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.