США разом з РФ та Білоруссю виступили проти резолюції в ООН, що згадувала війну в Україні

Сполучені Штати вдруге проголосували в ООН проти резолюції Генеральної асамблеї, яка містила засудження російської агресії щодо України. 16 квітня дипломати США проголосували так само, як представники Росії, Білорусі, КНДР та ще п’яти країн. Натомість резолюцію A/79/L/75 «Співпраця між ООН та Радою Європи» підтримали 105 держав.

Документ також підкреслював статус Росії, яка була виключена з Ради Європи в березні 2022 року, а також згадував агресію РФ проти України. Авторство резолюції належить дипломатам з Люксембургу та Литви, і її підтримали понад 40 країн, серед яких була й Україна.

Представник США в ООН Джонатан Шрієр зазначив, що резолюція «повторює позиції щодо російсько-української війни, які, на думку Сполучених Штатів, не сприяють просуванню миру». Він підкреслив важливість досягнення тривалого мирного врегулювання конфлікту для членів Ради Європи та США, сподіваючись на підтримку зусиль для забезпечення мирного вирішення між Росією та Україною.

Генеральна асамблея ООН 24 лютого також проголосувала за підтвердження територіальної цілісності України, ухваливши резолюцію, яка засуджує російське вторгнення. Проти неї висловилися Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Екваторіальна Гвінея, Малі, Маршалови Острови, Нікарагуа, Нігер, Палау та США.

Українська резолюція, підтримана країнами Європи, була схвалена перед голосуванням по американській пропозиції, яка закликала до термінового закінчення війни, але не згадувала про повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Пізніше Генеральна асамблея ухвалила американський проект резолюції, присвячений третій річниці російської агресії, з європейськими поправками, які викликали протест з боку США. Зокрема, поправки замінили термін «російсько-український конфлікт» на «повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну».

Резолюції, прийняті цим органом з 193 членами, не є юридично обов’язковими, проте ними уважно слідкують у світовій спільноті.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.