США: частина республіканців виступила проти критики Зеленського з боку Трампа

Кілька впливових діячів Республіканської партії висловили незгоду з останніми заявами президента США Дональда Трампа, який звинуватив українського президента Володимира Зеленського. Наприкінці минулого тижня Трамп уживав різку критику на адресу Зеленського, назвавши його «диктатором без виборів» і висловивши припущення, що Україна є частково відповідальною за російське вторгнення.

Ці коментарі президента викликали занепокоєння серед представників жорсткої лінії по відношенню до Росії, які турбуються, що натяки на можливість припинення підтримки України можуть підштовхнути Володимира Путіна до активніших дій. Наполегливість Трампа у критиці українського президента суттєво контрастує з позицією багатьох республіканців у Сенаті, які продовжують сприймати Україну як жертву російської агресії.

19 лютого ключові сенатори від Республіканської партії висловили свою рішучу підтримку Україні. Сенатор Джон Кеннеді (республіканець від Луїзіани) виступив із заявою про загрозу, яку становить Путін, описавши його як «гангстера з чорним серцем», і порівняв його з відомим серійним вбивцею Джефрі Дамером. «Це Путін почав цю війну, — зазначив він. — Я вважаю, що він є гангстером, і має сталінські нахили».

Сенатор Роджер Вікер (республіканець від Міссісіпі) також повторив побоювання Кеннеді, зазначивши, що переговори щодо припинення російського вторгнення повинні проводитися з участю української сторони та враховувати європейські інтереси. «Путін є воєнним злочинцем і повинен отримати суворе покарання за свої дії», — висловився він.

Сенатор Том Тілліс (республіканець від Північної Кароліни) не погодився із визначенням Трампа про Зеленського як «диктатора», хоча й уникнув відкритої критики президента. «Я б не вживав це слово», — сказав він, підкресливши, що неможливо порівнювати Володимира Путіна з президентом Зеленським. «Очевидно, що Путін несе відповідальність за цю війну», — додав Тілліс.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун (республіканець із Північної Дакоти) також утримався від критики Трампа. «Президент говорить від власного імені. Я вірю в мирне вирішення проблем в Україні», — зазначив він для журналістів.

Хоча формально повноваження президента Зеленського закінчуються в травні 2024 року, в Україні до цього часу не можуть проводити вибори через військовий стан, запроваджений після полномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року. Неможливість проведення виборів за таких обставин закріплена в українському законодавстві, і це питання підтримують всі основні політичні сили, включаючи опозицію.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.