Спеціальний трибунал щодо Росії: генеральний секретар Ради Європи прокоментував підтримку з боку Трампа

Нова адміністрація США не подає "негативних сигналів" щодо створення Спеціального трибуналу для розслідування агресії Росії проти України, зазначив генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе в інтерв’ю для Європейської правди. За словами Берсе, для надання трибуналу "міцної легітимності" необхідно, щоб його створення підтримували багато країн, не лише в Європі, а й на інших континентах. Він підкреслив, що ключову роль у здобутті такої підтримки відіграє G7.

"Поки ми не спостерігаємо негативних сигналів від нової адміністрації США. Однак ми дізнаємося більше під час переговорів про те, що саме це означає", – зазначив генсек. Він додав, що отримував "дуже позитивні сигнали" і що "Група семи", разом зі США, повністю підтримують Реєстр збитків та всі дискусії про подальші елементи.

"Спеціальний трибунал входить до загального контексту. Це частина зусиль, які ми можемо зробити для забезпечення відповідальності за скоєні злочини", – пояснив Берсе. Що стосується створення майбутнього трибуналу, він повідомив, що Основна група "знайшла компроміси та рішення з усіх ключових питань".

"Наскільки мені відомо, їм залишилася одна невелика дискусія, щоб підтвердити, що всі елементи домовленості узгоджені. Коли це відбудеться, Рада Європи готова до наступних кроків. Ми готові діяти вже зараз," – підкреслив він.

Берсе зазначив, що цього року планується провести переговори про текст міжнародної угоди, а потім організувати дипломатичну конференцію "для затвердження цього документа". Це також має відбутися у 2025 році, за його словами.

Як повідомляв раніше УНІАН, у Брюсселі повідомили, що процес створення установчого статуту Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України планується завершити у 2025 році. Після 13-ї зустрічі Основної групи учасники підтвердили значний прогрес у цьому напрямку.

У підписаній навесні 2024 року угоді з безпеки між Україною та Нідерландами йшлося про те, що майбутній спеціальний трибунал щодо злочину агресії Російської Федерації буде розміщений у Гаазі.

Представник України в Міжнародному Суді ООН Антон Кориневич повідомив, що спецтрибунал може почати свою діяльність ще до завершення війни. За його словами, за злочини агресії мають бути притягнуті до відповідальності представники вищого політичного та військового керівництва РФ.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.