Китайський лідер Сі Цзіньпін стане головним учасником ретельно організованого військового параду в Москві 9 травня. Про це інформує CNN, аналізуючи підготовку Росії до святкування Дня перемоги.
Очікується, що китайський лідер прибуде до Москви протягом найближчих кількох годин в рамках чотириденного державного візиту, щоб "посилити взаємну довіру" з Путіним під час святкових заходів у Росії.
Як зазначає автор статті, присутність Сі в Москві на фоні конфліктів у західному блоці, викликаних Трампом, символізує яскраву демонстрацію єдності між двома автократами та їх країнами.
У статті, опублікованій у російських державних медіа перед його візитом і написаній самим Сі Цзіньпіном, йдеться про необхідність "рішуче протистояти всім формам гегемонії та політиці сили" та "перешкоджати будь-яким спробам втрутитися в їхні стосунки або підірвати їх".
Серед інших лідерів, які приїдуть до Москви 9 травня, очікуються президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, президент В'єтнаму То Лам та лідер Білорусі Олександр Лукашенко. Також у параді візьмуть участь військовослужбовці почесної варти Народно-визвольної армії Китаю.
Цей візит є вже третім для Сі до Росії з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він відбувається на фоні торговельної війни між США та Китаєм, і Пекін потребує зміцнення дружніх зв'язків і торговельних партнерств з іншими країнами, зокрема з Росією.
"В даний момент… між Китаєм і Росією виникає більше стимулів для створення чіткої концепції їхньої єдності. В умовах турбулентності, спричиненої політикою Вашингтона у світі, Китай і Росія сигналізуватимуть про те, що … деамериканізація вже триває. Вони … публічно і відкрито закликатимуть до більшої підтримки проти однобічності та гегемонії США", – заявила Юнь Сун, директорка китайської програми аналітичного центру Stimson Center у Вашингтоні.
Це відбувається на тлі кривавої агресивної війни, яку Росія веде в Європі, в той час як Пекін посилює свою агресію у Південно-Китайському морі та проти Тайваню.
Як зазначає УНІАН, американські військові побоюються, що незабаром військові можливості Китаю можуть перевершити потужності армії США. У такому випадку Америка може не спромогтися захистити Тайвань.
Проте існує і інша точка зору. Останні роки Пекін проводить постійні чистки в найвищому військовому керівництві. Це може свідчити про відсутність довіри керівництва країни до армії. Таким чином, це значно зменшує ймовірність будь-якої військової авантюри з боку Китаю.