СБУ обгрунтувала введення санкцій проти Порошенка та інших осіб як загрозу національній безпеці

Пропозиції щодо введення санкцій на засідання РНБО було представлено через наявні загрози для державної безпеки, територіальної цілісності та суверенітету України, а також через перешкоди для стійкого економічного розвитку, які створюють підсанкційні особи. Про це повідомила Служба безпеки України 13 лютого. Напередодні Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження економічних санкцій щодо пʼяти фізичних осіб, серед яких є ізраїльський громадянин Ігор Коломойський та українці Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко і Віктор Медведчук.

Санкції включають, зокрема, блокування активів та заборону на виведення капіталу з України. «Багато з цих осіб вже стали фігурантами кримінальних проваджень, які розслідує Служба безпеки України або інші правоохоронні та антикорупційні органи. Зокрема, Порошенку та Медведчуку раніше була висунута підозра у державній зраді, допомозі терористичній діяльності та за іншими статтями Кримінального кодексу України», – зазначено у повідомленні.

У СБУ наголошують, що під час перебування на посаді президента України Порошенко «призвів до того, що країна стала енергетично залежною від РФ та її маріонеток». На основі даних СБУ Коломойському було висунуто підозру у легалізації нелегально отриманих коштів та заволодінні чужим майном.

12 лютого з’явилися новини про те, що РНБО прийняла рішення про санкції проти політичного опонента нинішнього президента, його попередника Петра Порошенка, лідера партії «Європейська солідарність». Пізніше він у власному зверненні підтвердив, що йдеться саме про його особу. «РНБО ухвалила антиконституційне, політично мотивоване рішення запровадити проти мене, Петра Порошенка, як проти лідера опозиції та п’ятого президента санкції з абсолютно незаконними обмеженнями», – написав Порошенко.

20 грудня 2021 року ДБР оголосило, що п’ятому президенту України Петру Порошенку висунули підозру у державній зраді та підтримці терористичних організацій, пов’язаних з постачанням вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень. Порошенко відкинув звинувачення у «державній зраді», назвавши це переходом «червоних ліній».

Західні дипломатичні представники відразу ж відреагували на підозру, висунуту попередньому президенту України, застерігаючи владу від політичних репресій щодо опозиції. У січні 2022 року Печерський суд Києва розглядав справу щодо обрання запобіжного заходу у зв’язку з державною зрадою, пов’язаною з постачанням вугілля з непідконтрольних територій Донбасу у 2014 році.

Прокуратура вимагала арешту з можливістю внесення застави в розмірі 1 мільярда гривень, але суд ухвалив рішення відпустити Порошенка під особисту відповідальність. Станом на 2025 рік остаточних судових рішень у цих справах не було прийнято.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.