Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловився, що у випадку агресії з боку Росії проти Північноатлантичного альянсу, Москва зазнає поразки. Про це він заявив 12 лютого на пресконференції в Брюсселі, перед зустріччю міністрів оборони країн-членів НАТО. «Якщо Путін вирішить напасти на НАТО – він програє. Реакція буде жорсткою, оскільки ми усвідомлюємо величезний оборонний потенціал НАТО», – підкреслив Рютте.
Він також звернув увагу на те, що Росія та Китай швидко нарощують свої військові можливості, і що РФ може значно збільшити свої сили в проміжку 4-5 років. Тому НАТО мусить бути готовим до таких викликів, акцентуючи увагу на підтримці України, підвищенні оборонних витрат та розвитку оборонної промисловості.
Про ймовірність нападу Росії на держави НАТО протягом найближчих кількох років говорять у Польщі, країнах Балтії та навіть у Німеччині. Ці заяви іноді підкріплюються й самими висловлюваннями Володимира Путіна, який погрожує країнам Альянсу.
Згідно з інформацією німецького видання Bild, Бундесвер (збройні сили Німеччини) готується до гібридної атаки з боку Росії на східний фланг НАТО. Видання зазначає, що відповідно до документів, ескалація конфлікту між НАТО та Росією може відбутися вже в лютому цього року. Ситуація аналізується по місяцях, при цьому кульмінацією є розміщення сотень тисяч солдатів НАТО та неминучий початок війни влітку 2025 року.
Також прем'єрка Естонії Кая Каллас наголосила, що у Європи є три-п’ять років, щоб «підготуватися до потенційних військових загроз з боку Росії на східному фланзі Північноатлантичного альянсу». В інтерв'ю газеті The Times вона послалася на оцінки естонської розвідки, за якими Росії знадобиться від трьох до п'яти років для відновлення військової загрози на кордоні східних країн НАТО у разі гіпотетичного мирного врегулювання в Україні.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європі варто готуватися до нових військових загроз. У своєму інтерв'ю виданню Welt am Sonntag, опублікованому в грудні 2023 року, він вказав на те, що Європі необхідно близько 5-8 років для відновлення втрачених позицій в плані збройних сил, промисловості та суспільства.