Скандал зі зливом секретної інформації з чатів високопосадовців США у Signal продовжує набирати обертів. Згідно з повідомленнями ЗМІ, в одному з таких чатів обговорювали війну в Україні. Сенатор-демократ Адам Шифф в інтерв'ю для Foreign Policy висловив припущення, що росіяни могли отримати доступ до конфіденційної інформації про це. Він вважає, що Конгрес повинен провести розслідування цього інциденту під назвою Signalgate з призначенням незалежного генерального інспектора, оскільки ніхто з учасників чату не може бути залучений до цього процесу.
Поряд із цим залишається багато запитань без відповідей, найважливішим із яких є: скільки інших чатів схожого характеру могло відбутися через незахищений комерційний додаток? Існує ймовірність того, що зловмисники могли отримати доступ до деяких з цих розмов.
Серед витоків інформації були згадки про операції США в Ємені, внаслідок чого могли бути розкриті агенти на місцях, що допомагали з плануванням. Це ставить під загрозу усі майбутні дії Сполучених Штатів проти хуситів.
"У більш загальному сенсі, нашим союзникам варто переосмислити можливість довіри до конфіденційної розвідувальної інформації з боку адміністрації Трампа, оскільки вони можуть не обережно з нею втручатися. Я також маю занепокоєння, що, можливо, вони не вперше створили такий чат у Signal. Якщо частина публічних повідомлень правдива, та в інших чатах обговорювали війну в Україні, росіяни могли отримати доступ до цих телефонів. Це може означати, що росіяни знають про наші думки, про те, як ми плануємо досягти мирного врегулювання, який тиск готові чинити на Україну або Росію, що є реальною ситуацією, а що – просто словами чи блефом. Можливо, саме це заважає їм досягти мирних домовленостей у конфлікті", – зазначив Шифф.
Протягом кількох років сенатор Шифф очолював комітет з розвідки Палати представників. Він повідомив, що спілкувався з людьми, які мають зв'язки з розвідувальними службами щодо цього витоку. Серед розвідників панує "значне занепокоєння з приводу багатьох аспектів". Зокрема, вони стурбовані кадровими чистками, під час яких з відомств звільняють тих, хто не належить до повноцінних прихильників Трампа. Також деякі співробітники звільняються за власним бажанням.
"Ми можемо спостерігати значні руйнівні наслідки для розвідувальної спільноти та кар'єрних професіоналів. Це, безумовно, ускладнює ситуацію для людей у цій сфері", – підсумував він.
Команда Волца потрапила під федеральну увагу, коли він випадково додав журналіста до групового чату, в якому обговорювали військові дії в Ємені. Це викликало політичний скандал і призвело до вимог про його відставку.
Згодом ЗМІ, посилаючись на джерела, повідомили, що команда Майка Волца створила більше 20 групових чатів у Signal для реагування на кризові ситуації по всьому світу, що свідчить про активне використання цього додатка адміністрацією Трампа для координації питань національної безпеки. За свідченнями чотирьох осіб, які були додані до цих чатів, їх використовували для обговорення тем, зокрема, щодо України, Китаю, Гази, Африки та Європи.