Служба зовнішньої розвідки Росії (СЗР) назвала "єврофашизм" спільним ворогом для Москви та Вашингтона. Цей матеріал був опублікований 16 квітня на сайті СЗР і привернув увагу російських опозиційних блогерів. У тексті йдеться про те, що "негативні зміни у відносинах між США та країнами Євросоюзу" стають фактором, що сприяє тимчасовому зближенню Вашингтона та Москви, як це вже відбувалося раніше. Підкреслюється, що Європа "історично має схильність" до різноманітних форм тоталітаризму, і проводяться аналогії з подіями Другої світової війни, коли США та тодішній СРСР разом з Великою Британією створювали коаліцію проти нацистської Німеччини. Сучасний ЄС в матеріалі ототожнюється з Третім рейхом.
Цю думку підтверджує ілюстрація до статті, що є адаптацією радянського плаката часів Другої світової війни. У оригіналі радянський багнет разом з британським і американським вражає Адольфа Гітлера, зображеного у вигляді свастики. У версії СЗР російський та американський багнети (британського немає) вражають свастику з обличчям президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
В повідомленні СЗР зазначається, що "у Франції неодноразово до влади приходили диктаторські режими, що відзначилися особливими злочинами та жорстокістю". З посиланням на "консервативні експертні кола США" також говориться про схильність британської еліти "до скоєння найтяжчих злочинів проти людства".
"Фахівці нагадують, що в минулому мали місце моменти, коли Вашингтон і Москва ставали партнерами у протидії Лондону та Парижу на міжнародній арені", – пише СЗР, згадуючи Кримську війну та Суецьку кризу 1956 року. При цьому СЗР, говорячи про зближення Москви та Вашингтона, посилається на невизначені "закордонні експертні кола", а не виступає від свого імені.
Станом на зараз, в ЄС та США заяви пресслужби російської військової розвідки ще не прокоментували. Політика і риторика адміністрації Дональда Трампа викликали деякі побоювання в Європі стосовно майбутнього євроатлантичного союзу. Офіційний Вашингтон підкреслює, що не прагне розриву відносин з Європою або союзу з Москвою. Останнім часом російська влада в значній мірі припинила критику США і стала більше звертати увагу на питання, пов'язані з ЄС та Великою Британією.