Путін, ймовірно, вимагатиме нових компромісів від України для досягнення миру, – Макфол

Перед тим, як погодитися на припинення вогню, Володимир Путін може заявити про необхідність нових поступок з боку України. Таку думку в інтерв’ю ведучому Sky News Марку Остіну висловив колишній посол США в Росії Майкл Макфол. Він зазначив, що президент США Дональд Трамп вже зробив багато поступок Росії, зокрема, стверджував, що Україні слід відмовитися від частини територій і не претендувати на членство в НАТО. Крім того, він підкреслив, що США не направлятимуть своїх миротворців до України.

Макфол вважає, що ці дії, включаючи призупинення військової підтримки та обмін розвідданими, стали лише інструментами тиску на Україну. "Тепер все залежить від Путіна, і я не буду вражений, якщо він підпише припинення вогню, адже він отримав вже багато в цьому контексті," – сказав він.

Колишній дипломат також нагадав, що мав досвід переговорів із адміністрацією Путіна. "Можу з упевненістю сказати, що не можна одразу віддати їм усе, а потім сподіватися на взаємність у добрій волі. З такими людьми це не спрацює. Вони беруть ваші поступки і вимагають ще більше. Я турбуюсь, що Путін натякає на те, що раз він уже отримав багато, то тепер хоче ще," – підкреслив Макфол.

На думку Макфола, Дональд Трамп не зацікавлений у тривалих переговорах. Він прагне лише тимчасового миру, аби підтвердити свої досягнення. Водночас для України припинення вогню – це лише "перший крок до того, що вони мають намір реалізувати для довгострокового безпекового вирішення," пояснив він.

Дипломат вважає, що Путін планує виставити нові вимоги. "Він спробує дізнатися, на що може розраховувати, а потім, можливо, підпише угоду. Але це буде дуже тимчасова угода, лише на 30 днів. Я сподіваюся, що це приведе до мирного врегулювання, адже українці заслуговують на спокій. Однак я не налаштований оптимістично щодо довгострокового миру й стабільності в поточних умовах," – зазначив Майкл Макфол.

Не так давно, коментуючи ймовірність 30-денного припинення вогню в конфлікті з Україною, Володимир Путін заявив, що Росія не проти цієї пропозиції, але при цьому висунув ряд вимог. "Ми готові підтримати пропозиції про припинення бойових дій, однак це повинно призвести до довготривалого миру та усунення корінних причин кризи," – висловився ватажок Кремля.

Москва вимагає, щоб під час перемир’я Україна не проводила мобілізацію і підготовку військових, а також не отримувала військову допомогу від своїх союзників.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.