Прибутки лідерів будівельної галузі України різко зросли хто опинився на вершині

За інформацією Індексу Опендатабот за 2025 рік, сумарний дохід провідних будівельних компаній сягнув 49,49 млрд грн — це на 41% більше у порівнянні з 2023 роком. Прибуток ключових гравців ринку виріс у півтора рази, досягнувши 3,09 млрд грн.

Такими є дані з аналітичного ресурсу Опендатабот.

Зазначається, що перша трійка компаній залишається майже незмінною третій рік поспіль.

Найбільше доходів серед лідерів забезпечують п’ять організацій, які займаються дорожнім будівництвом — їхній внесок становить 75% (36,9 млрд грн). Ще чотири фірми працюють над зведенням житлових та нежитлових споруд і утворюють 20% сукупного доходу. Одна компанія у списку працює у сфері буріння розвідувальних свердловин.

Беззаперечним лідером стала одеська компанія «Автомагістраль-Південь», що належить Олександру Бойку. У 2024 році підприємство отримало 13,2 млрд грн — це 27% загальної суми доходів лідерів, а показник на 60% перевищує результати попереднього року. Прибуток підприємства — рекордні 1,36 млрд грн.

Друге місце зайняла вінницька «Автострада», яку очолює Максим Шкіль. Компанія показала виторг у 10,8 млрд грн (зростання на 30%), а прибуток зріс більш ніж у півтора рази, склавши 74,6 млн грн.

На третій позиції — одеський «Ростдорстрой» під керівництвом Євгена Коновалова та депутата Одеської міської ради Юрія Шумахера. Доходи компанії піднялись на 15% (до 6,85 млрд грн), але прибуток скоротився на 25%.

Позицію четвертої за доходами отримала «Онур Конструкціон Інтернешнл» зі Львова, власниками якої є турецькі бізнесмени Онур Четінджевіз та Іхсан. Компанія збільшила дохід на 30% (до 3,82 млрд грн), а прибуток майже утричі — до 418 млн грн.

П’яту сходинку рейтингу цьогоріч посіла нова компанія «Ательє де Франс Київ», яка займається реставрацією об’єктів архітектурної спадщини. Протягом року виторг зріс у 6,4 раза — до 2,9 млрд грн, а прибуток утричі — до 44 млн грн. Власником підприємства є Куртуа Антуан, Філіпп, Марі з Франції.

«Феррострой» із Полтавщини повернувся до переліку Індексу після річної перерви: за цей період виторг зріс у 1,7 раза й склав 2,62 млрд грн, а прибуток піднявся у 2,6 раза до 298 млн грн. Основна діяльність компанії — будівництво споруд.

Підприємство «Косул» (що належить до групи СКМ Ріната Ахметова) скоротило свої доходи на 25% і перемістилося з четвертого на сьоме місце у рейтингу найкращих, отримавши виручку в розмірі 2,6 млрд грн. Однак прибуток компанії зріс на 8% і досяг 758,8 млн грн, а сама компанія залишається джерелом четвертої частини прибутку топ-10 лідерів.

Найбільший темп зростання прибутку продемонструвала «Київська енергетична будівельна компанія» Володимира Випирайла — прибуток піднявся у 8,8 рази та склав 16,9 млн грн, водночас дохід впав на 6% і становить 2,3 млрд грн.

Ще одним новим лідером рейтингу став «Техно-буд-центр» (власники — Андрій Ярема та Юрій Ханін): виручка підприємства зросла у 1,6 рази до 2,2 млрд грн, а прибуток збільшився у 1,5 рази — до 26 млн грн.

Для компанії Веста-І, яку у березні 2025 року очолив новий власник — громадянин Таджикистану Карімі Асолат Ісматзода — зафіксовано чотириразове зростання виручки, що досягла 2,2 млрд грн, але замість прибутку компанія отримала збиток у розмірі 1,9 млн грн.

Варто зазначити:

За минулий рік українські потужні аграрні підприємства змогли підвищити свій сукупний дохід у 1,7 рази.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.