Президентка ЄЦБ виступила за скасування права вето у ЄС: які наслідки це має

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала поміняти підходи до прийняття рішень в межах Європейського Союзу, виступаючи за перехід до голосування більшістю голосів замість застосування вето окремої країни. Це повідомлення озвучила під час свого виступу в Дубліні, згідно з інформацією Bloomberg.

"З огляду на розширення нашої економіки, ми також повинні удосконалити механізми прийняття рішень, щоб відповідати цим новим викликам. Для захисту спільних інтересів ми мусимо діяти як єдиний організм в ряді ключових питань. Це вимагає структурних змін у нашій політиці прийняття рішень", – підкреслила вона.

За її словами, одне вето може суттєво завадити реалізації спільних інтересів 26 інших держав.

"В умовах змін у геополітиці, я впевнена, що національні та європейські інтереси ніколи не були настільки співзвучними. У цьому новому контексті голосування більшістю стане більш демократичним", – зазначила Лагард.

Bloomberg акцентує, що право вето окремих країн стало тривалою проблемою для Європейського Союзу. Зокрема, угорський прем'єр Віктор Орбан неодноразово блокував спільні ініціативи, що ускладнювало для ЄС проявляти єдність у глобальних питаннях.

"Пропозиція Лагард перегукується із поглядами її попередника на посаді голови ЄЦБ Маріо Драгі. Минулого року він у своєму звіті про майбутнє європейської конкурентоспроможності зауважив, що голосування більшістю слід поширити на більшу кількість напрямів або зробити узагальненим, акцентуючи, що багато зусиль з інтеграції Європи були блоковані одноголосним голосуванням", – зазначає видання.

Раніше Politico інформувало, що новий німецький уряд вирішив втрутитися у справи ЄС, аби притягти Орбана до відповідальності. Консерватори під керівництвом канцлера Фрідріха Мерца в коаліції з лівоцентристами з Соціал-демократичної партії мають намір добиватися від ЄС призупинення фінансування та позбавлення права голосу для країн, які систематично порушують основоположні принципи, такі як верховенство права.

У той же час, Європейський Союз знайшов способи "ігнорувати" позицію Орбана стосовно підтримки України. Один з дипломатів ЄС зазначив, що заперечення з угорського боку тепер просто враховуються й швидко відкидаються.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.