Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) завершило аукціон щодо вибору управителя для російської частки одного з провідних фармацевтичних дистриб’юторів країни — ТОВ "ВЕНТА.ЛТД", яка перебувала у власності росіян. Зараз агентство здійснює перевірку учасників конкурсу.
Про це поінформувала очільниця АРМА Олена Дума.
Йдеться про аукціон у системі Prozorro щодо управління 24% статутного капіталу ТОВ "ВЕНТА.ЛТД" (м. Дніпро). На 30 червня 2024 року ринкова вартість цієї російської частки складала 89,6 млн гривень.
Фахівці агентства аналізують подані документи на відповідність тендерним умовам, а також переконуються, що немає зв’язків із колишніми власниками чи державою-агресором.
Згідно інформації Prozorro, перемогу в аукціоні здобуло підприємство ГО "Центр реабілітації "Візаві" з м. Вінниця, що запропонувало рекордно низьку ставку за управління — всього 0,01%. До 17 травня АРМА очікує пояснення такої нетипово низької ціни.
Іншими учасниками змагання були ТОВ "І.К.ВЕЛ" та ТОВ "Комфортна аптека", чиї пропозиції були помітно вищими.
За даними компанії, директором і бенефіціаром ТОВ "ВЕНТА.ЛТД" виступає Олександр Волошин, який володіє 70% статутного капіталу. Ще по 3% належать Денису Арзамасцеву та Борису Мурило з Дніпра, а 24% тримає російське АТ "Катрен" (м. Хімки, Московська область, Росія).
За даними Proxima Research, ТОВ "ВЕНТА.ЛТД" займає приблизно 15% українського ринку фармацевтики. Компанія володіє складами у Дніпрі, Одесі, Києві, Харкові та Тернополі.
Нагадаємо:
Наприкінці квітня юридична особа, бенефіціаром та керівником якої є власник ТОВ "ВЕНТА.ЛТД", подала скаргу до Антимонопольного комітету України в останній день можливості оскарження тендерної документації. В АРМА припускають, що це була спроба вплинути на проведення конкурсу з вибору управителя російською часткою компанії.
Частку Росії у компанії ТОВ "ВЕНТА.ЛТД" було заблоковано в рамках розслідування кримінальних справ, котрі стосуються розтрати активів, уникнення сплати податків, відмивання коштів та співробітництва з ворогом. Слідство встановило, що керівництво підприємства мало зв'язки з РФ та ймовірно сприяло фінансуванню країни-агресора.